Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Úspěšný belgický víkend

12.08.2013 | Autor: Petr Šulčík
Úspěšný belgický víkend
V Maasmechelenu o sobě dali vědět také čeští jezdci.

V rychlém sledu za sebou pokračoval šampionát Rallycross Challenge Europe v Belgii. Na trati v Maasmechelenu měli důvod k radosti také čeští jezdci. Za vítězným Jansenem skončil na druhém místě divize SuperCars Pavel Koutný. V divizi Super 1600 zvítězil Dorian Launay před Václavem Veverkou a Stanislavem Šustou. Divizi TouringCars opanoval tentokrát Filip Baelus.

Kousek od vítězství

V divizi SuperCars bylo původně přihlášeno čtrnáct aut. Na startu jich ovšem stála polovina. Chybělo několik domácích jezdců, nepřijel Jos Kuypers, Jean - Luc Pailler ani přihlášení Coox a Scheevenels. Český zástupce Pavel Koutný si vedl skvěle a po dvou vyhráných rozjížďkách si zajistil první místo na startu finále. Mohl tak třetí rozjížďku vynechat. Jeho největší soupeř Patrick Van Machelen měl během víkendu technické problémy. V první rozjížďce mu prasklo plynové lanko. Největší potíže ovšem přišly pro českého jezdce před startem finále. Kvůli problémům se spojkou málem vůbec finálovou jízdu nestihl. Po startu se zařadil za Van Mechelena, spojka mu ovšem nedovolovala rychlejší jízdu. Poté co belgický jezdec zajel v předposledním kole do joker lapu se Koutný posunul na první místo. V posledním kole musel zajet do jokeru také český jezdec a po výjezdu se těsně před něj dostal Jos Jansen. Van Mechelen nakonec zůstal až na čtvrté pozici za Ronem Snoeckem. "Samozřejmě mě to mrzí, ale vzhledem k aktuální situaci v mistrovství jsem získal důležité body," řekl po závodě Pavel Koutný, který se vrátil do průběžného vedení šampionátu.

RCE 2013 - Belgie

Český úspěch

Čtyři čeští zástupci startovali v divizi Super 1600. Všichni se z nedělních rozjížděk dostali na start A finále. Pavel Vimmer musel bojovat stejně v posledním závodě ve Francii v B finále, ze kterého spolu s Němcem Seeligerem postoupil. V A finále pak skončil na pátém místě. "V nedělních rozjížďkách se mi moc nedařilo, dělal jsem hodně chyb. S pátým místem tak musím být spokojen," uvedl Pavel Vimmer. Josef Šusta do A finále nakonec vůbec nenastoupil. Při najíždění na startovní rošt ho postihla technickou závada. Po startu finále se vedení ujal Dorian Launay následovaný Stanislavem Šustou a Václavem Veverkou. Ten zamířil ihned do joker lapu spolu s dalšími dvěma jezdci. Launay se všem začal vzdalovat, za ním jel dlouhou dobu na druhém místě Sven Seeliger. Těsně před cíle ho ale nakonec vyřadila technická závada.  Po projetí joker lapu se Šusta zařadil za Veverku, se kterým až do konce sváděl souboj. Úspěšnější byl nakonec Veverka. "Měl jsem velké štěstí, protože jsem finále dojížděl bez serva. Ruce dostali docela zabrat," řekl v cíli už úsměvem Václav Veverka. Stanislav Šusta třetím místem zůstal ve vedení mistrovství. Jeho náskok nyní činí devět bodů.

RCE 2013 - Belgie

Baelusova spanilá jízda

Největší favorit divize TouringCars Jos Sterkens měl během rozjížděk několik problémů (defekt, přetočení), a proto vyrážel do finále až z pátého místa. Stylem start cíl zvítězil Filip Baelus s dalším volvem následovaný Nickem Snoyesem. Sterkens jel rychle, ovšem ve špatný čas zvolil joker lap a zůstal za pomalejšími soupeři. I přes velkou snahu nakonec skončil na čtvrtém místě za Ivo Van den Brandtem.