Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Severské rallycrossové ozvěny

6.12.2013 | Autor: Petr Šulčík
Severské rallycrossové ozvěny
Několik zajímavých zpráv ze Skandinávie.

Švédský tým Volkswagen Dealer Team KMS se s dvěma vozy VW Polo Mk5 SuperCar zúčastní švédského rallycrosového šampionátu. V úvahu připadají i starty v rámci mistrovství světa,  jistý je domácí start v Höljes. Za volanty nově postavených vozů usednou Švéd Johan Kristoffersson a norský mladík Ole Christian Veiby (17 let). Loni tento tým disponoval vozy VW Scirocco, hlavním důvodem přechodu k vozu VW Polo je kromě marketingového hlediska také úspěch Volkswagenu s tímto modelem v rámci mistrovství světa v rally. "Doufám, že Polo bude správnou volbou. Věřím, že dokážeme využít spolupráci s Volkswagenem," řekl šéf týmu a bývalý úspěšný rallycrossový jezdec Tommy Kristoffersson. První vůz bude kompletně postaven v Německu, druhý pak na základně týmu ve Švédsku.

Olsbergs MSE 2014

Švédské rallycrossové mistrovství pro divizi SuperCars se pro sezonu 2014 mění na RallyX Supercar Scandinavia. Startovat v něm mohou jak vozy SuperCars tak také SuperCar Lites. Většina závodů tohoto mistrovství se pojede společně s mistrovstvím Švédska cestovních vozů (STCC). Aktivně se v tomto projektu angažuje tým Olsbergs MSE Andréase Erikssona. S vozem Ford Fiesta Mk7 bude startovat dvacetiletý Erikssonův syn Sebastian, který loni skončil v rámci kategorie SuperCar Lites druhý v americkém GRC. S vozy Lites se seriálu zúčastní další Erikssonův syn Kevin, který v loňské sezoně úspěšně absolvoval několik závodů mistrovství Evropy v divizi Super 1600 a Sandra Hultgren. Jednadvacetiletá dívka startovala v rámci evropského šampionátu ve švédském Höljes s vozem Škoda Fabia týmu CB Motorsport a vedla si znamenitě.

Úspěšně pokračuje také stavba nového vozu Peugeot 208 pro divizi Super 1600 v dánském týmu Linnemann Motorsport.

Olsbergs MSE 2014

Olsbergs MSE 2014