Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Tomáš Krejčík míří do mistrovství Evropy (+SOUTĚŽ!)

19.12.2018 | Autor: Petr Šulčík
Tomáš Krejčík míří do mistrovství Evropy (+SOUTĚŽ!)
Jezdec týmu Pajr Motorsport po loňské sezoně v republikovém a zónovém šampionátu plánuje pro následující sezonu účast v mistrovství Evropy.

V rallycrossu se poprvé objevil v sezoně 2017. Nejprve startoval s vozem VW Lupo v divizi National1600, aby si v závěru sezony při startech v Sosnové a na Slovakiaringu vyzkoušel poprvé plnohodnotný speciál divize Super 1600 Škodu Citigo týmu Pajr Motorsport. Plán pro sezonu 2018 byl jasný. V rámci republikového a zónové šampionátu odjet co nejvíce závodů, pokusit se o co nejlepší výsledek a získat další zkušenosti v rallycrossu.

Plány ovšem překazila nepříjemná havárie hned v úvodním závodu na Slovakiaringu. Citigo šlo po skoku přes střechu a zůstalo hodně poničené. "Možná to chtělo před skokem mírně ubrat a nic by se nestalo. Jenže to se teď snadno povídá. Každopádně to bylo docela zbytečné havarovat hned v tréninku," říká Tomáš Krejčík. Mladý jezdec se za volant posadil znovu při Rallycross Cupu v Sedlčanech, kde startoval s vozem VW Polo v divizi National1600. 

ZSE 2018 - Rakousko II.

Ve druhé polovině sezony startoval Tomáš Krejčík s vozem Škoda Fabia. V Sedlčanech a Nyirádu s vozem Josefa Šusty, následně pak s první generací tohoto auta. Pravidelně sbíral pódiová umístění. Poslední závod Mezinárodního mistrovství Česka ve Fuglau se mu podařilo vyhrát. V konečném hodnocení mistrovství republiky skončil druhý, v zónovém šampionátu na třetí pozici. O lepší umístění v zóně ho připravila neúčast na čtyřech závodech v první polovině sezony po havárii na Slovensku. "Sezonu hodnotím pozitivně. Ne vždy se úplně dařilo, ale to k rallycrossu patří. Ve druhé polovině sezony jsme se udržoval v závodním rytmu. To je v rallycrossu důležité, protože někdy se může stát, že se vzhledem k délce jednotlivých jízd se do toho dostanu až na konci závodu. To už může být pozdě. Nejlepším závodem sezony pro mě bylo rakouské Fuglau, kde se mi podařilo vyhrát," řekl Tomáš Krejčík.

ZSE 2018 - Maďarsko II.

První generace vozu Škoda Fabia se může zdát už poněkud zastaralá. "Po stránce motoru bych problém neviděl. Spíše co se týče podvozku a tlumičů. Alespoň jsem se naučil jít až na úplnou hranu tohoto auta," uvedl mladý závodník. I se starším vozem dokázal ve třídě soupeřit s nejlepšími. Srovnávat může i další dvě auta, do kterých se letos posadil. "Mezi trojkovou fabií a citigem bych zásadní rozdíl neviděl. Ten největší je v rozměrech těchto aut," dodal Krejčík.  

ZSE 2018 - Rakousko II.

Problémem divize Super 1600 zůstává jak v republikovém šampionátu, tak i v zóně její obsazenost. "Konkurence se v rámci obou šampionátů scházela kvalitní. Chyběl počet aut. Výjimkou byl například maďarský Nyirád, kde se jelo i semifinále," upozorňuje Krejčík.  Po necelých dvou sezonách v rallycrossu si mladý jezdec příští rok poprvé vyzkouší mistrovství Evropy divize Super 1600. "Bude to hodně náročné, čeká nás spousta nových věcí. Budu se snažit zlepšit svůj jezdecký styl, být přesnější v nájezdech do zatáček. A zajíždět konstantní časy. Tam vidím největší rezervy," uzavírá Tomáš Krejčík, který by měl s vozem Škoda Citigo pokračovat i v zónovém šampionátu.

Pajr

Tým Pajr Motorsport by pro závody evropského šampionátu měl spojit s týmem Noprosu a využívat tak společné zázemí. V dílnách LMP Racing už se připravuje vůz Škoda Citigo II a připravovat se ještě bude jeden exemplář tohoto modelu. "Na sezonu chceme být co nejlépe připraveni," říká šéf týmu Tomáš Pajr. 

SOUTĚŽ O KALENDÁŘ  PAJR MOTORSPORT 2019

Výhercem kalendáře Pajr Motorsport 2019 se stanou tři nejrychlejší, kteří dokážou správně odpovědět na níže položenou otázku. Správné odpovědi zasílejte na e-mailovou adresu: p.sulcik@seznam.cz do pátku 21. prosince 2018.

Soutěžní otázka: Kolik vozů v rámci rallycrossu letos vystřídal jezdec týmu Pajr Motorsport Tomáš Krejčík?

Pajr