Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Titul v ohrožení?

5.10.2015 | Autor: Petr Šulčík
Titul v ohrožení?
Timmy Hansen dalším vítězstvím v rámci světového šampionátu snížil náskok Pettera Solberga v čele mistrovství.

Švédský jezdec pokračuje ve skvělých výkonech a prokázal to také v Turecku. Jedenáctý závod MS hostil Istanbul, kde se na okruhu Intercity svého času jezdily také závody Formule 1. Hansen svým vítězstvím snížil náskok Pettera Solberga v čele šampionátu na devatenáct bodů. "Ztratil jsem tady hodně bodů a před dalším závodem v Itálii jsem pod tlakem," řekl Petter Solberg, který kvůli poškozené poloose semifinálovou jízdu pouze objel a do finále nepostoupil.

MS 2015 - Turecko

"Bylo to nejbláznivější a nejzábavnější semifinále, které jsem kdy jel. Nikdy jsem nemusel tolik bojovat o výhru," uvedl Hansen k semifinálové jízdě. Je třeba podotknout, že při jednom z předjížděcích manévrů se Švéd dostal celým autem mimo trať. Komisaři vše nechali bez povšimnutí. "Neměl jsem příliš dobrý start v semifinále a bylo to dost chaotické s mnoha souboji na čele. Ve finále jsem dobře odstartoval a snažil se jet hodně rychle. Po průjezdu joker lapem v posledním kole jsem zůstal ve vedení. Nemohu tomu uvěřit, že jsem dnes vyhrál. A nezbývá mi než říct, že rallycross je jedním z nejzajímavějších sportů na světě," dodal Timmy Hansen.

Těsně druhý skončil v Turecku loňský vítěz Andreas Bakkerud. "Je výborné být zpět na pódiu, ale je hodně těžké být těsně druhý. Tým pracoval tvrdě a je hezké jim to takhle vrátit. Škoda, že tu se mnou nemůže být Reinis," narážel Bakkerud na problém svého týmového kolegy v semifinále.

MS 2015 - Turecko

Po druhém místě na předchozím závodě v Barceloně si v Turecku hodně věřil Johan Kristoffersson. Po rozjížďkách skončil na šestém místě. Ze třetího místa postoupil ze semifinále. Ve finále pak po souboji s ním odstoupil Anton Marklund. "Jak řekl Timmy. Naše semifinále byl doslova chaos. Chtěl jsem hlavně jízdu dokončit. Ve finále jsem měl jeden z nejlepších letošních startů, ale v první zatáčce bylo dost těsno a ztratil jsem trochu času. Po kontaktu s Antonem Marklundem jsem se zaměřil pouze na svoji jízdu. Jsem šťastný za třetí místo," popsal Kristoffersson.

Zklamaný byl po finále Mattias Ekström, který druhý den zajížděl výborné časy a získal nejvíc bodů v rozjížďkách. Ve finále se ale také zapletl do kolize s Marklundem. Nakonec skončil čtvrtý. Páté místo obsadil Davy Jeanney, který připsal týmu Peugeot - Hansen důležité body do hodnocení týmů.

MS 2015 - Turecko

Kategorii RX Lites ovládl po čtvrté za sebou Thomas Bryntesson. Druhý Kevin Hansen uhájil průběžné vedení, do konce zbývá jeden závod. Třetí místo získal při svém debutu Tom Onslow-Cole. Britský GT jezdec si závod v Turecku vybojoval vítězstvím při květnovém hledání jezdeckých talentů v Lydden Hillu.