Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Světový šampionát zavítá do Itálie

14.10.2015 | Autor: Petr Šulčík
Světový šampionát zavítá do Itálie
Souboj Solberg - Hansen bude pokračovat v italské Franciacortě. Itálie uzavře letošní seriál mistrovství Evropy divizí Super Car a Super 1600.

Sezona světového šampionátu v rallycrossu míří do svého závěru. A jak to ze začátku vypadalo, že sezona se promění v sólovou jízdu Pettera Solberga za druhým rallycrossovým titulem, závod ve Švédsku a poté v Kanadě situaci v šampionátu otočil. Nor sice před závěrečnými dvěma závody vede o devatenáct bodů, ale Timmy Hansen je v poslední době ve skvělé formě. Premiérově s vozem Kia Rio se v Itálii představí domácí oblíbenec Gigi Galli.

Gigi Galli - Kia Rio

Místo Mattiase Ekströma v týmu EKSRX pojede Andrew Jordan a určitě zlepšení v posledním závodě v Turecku nastalo v týmu Olsbergs MSE (Bakkerud, Nitišs, Timerzyanov). Poprvé bude v rámci světového šampionátu startovat bývalý jezdec Formule 1 Gianni Morbidelli (Audi S3 - All-Inkl.com Münnich Motorsport). Rozhodne se o titulu už v Itálii?

Gigi Galli - Kia Rio

Gianni Morbidelli - foto: rallycrossrx.com

Rozhodnuto není v evropském šampionátu divize Super Car. Situaci zkomplikovala diskvalifikace Tommy Rustada v posledním závodě ve Španělsku. První Rustada a druhého Jerome - Grosset Janina dělí šest bodů. Velmi blízko k titulu v divizi Super 1600 má Janis Baumanis, který má na druhého Krisztiána Szabóa násko šestadvacet bodů. Zlepšit své dosavadní mohou v posledním závodě také čeští jezdci Ondřej Smetana a Pavel Vimmer.