Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Světový šampionát míří za Atlantik

4.08.2017 | Autor: Petr Šulčík
Světový šampionát míří za Atlantik
Osmým závodem pokračuje o víkendu mistrovství světa. Jezdci se o další body utkají v kanadském Qeubeku.

Po pětitýdenní pauze pokračuje dalším závodem mistrovství světa v rallycrossu. Šampionát letos poprvé zamířil za moře. O další body se bude bojovat v kanadském Quebeku. V roli vedoucího jezdce šampionátu přijíždí do Kanady jezdec Volkswagenu Johan Kristoffersson, který má před svým týmovým kolegou Petterem Solbergem náskok jedenatřiceti bodů. Na třetím místě je vítěz úvodních třech závodů Mattias Ekström, který v minulém závodě absentoval kvůli svým povinnostem v DTM. "Tři vítězství nejsou špatné, ale v Kanadě se budeme snažit získat čtvrtou trofej. Rychlá trať by mě i vozu Audi měla vyhovovat," věří si před závodem Mattias Ekström. Kromě permanentních jezdců se v Kanadě představí také René Münnich s vozem Citröen DS3 a Belgičan Gregoire Demoustier s vozem Peugeot 208 týmu DA Racing.

MS 2017 - Švédsko

Pokračovat bude také kategorie RX2, kde ve Švédsku dokázal Brit Dan Rooke letos poprvé porazit Cyrila Raymonda. V Kanadě je o šest hodin méně než u nás, takže se musí počítat s časovým posunem. Vyvrcholení závodu bude vysílat program Nova Sport 1 v neděli od 20 hodin a sledovat jej můžete i na oficiálním Youtube kanálu Fia World Rallycross Championship.

Seznam přihlášených jezdců - MS 2017 - Kanada (Trois Rivéres)