Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Marek Joura po prvním závodě

4.08.2017 | Autor: Petr Šulčík
Marek Joura po prvním závodě
Marek Joura si v Sedlčanech odbyl svou premiéru v rallycrossu. V divizi SuperCars obsadil třetí místo.

V týmu Joura motorsport před sezonou plánovali účast v kompletní seriálu mistrovství Zóny střední Evropy. Kvůli zdržení stavby nového vozu Mitsubishi Mirage se ovšem Marek Joura představil až v Sedlčanech a "pouze" za volantem Mitsubishi Lancer. V prvním startu v divizi SuperCars obsadil třetí místo za Maxem Pucherem a Aloisem Höllerem.

"Svůj první závod hodnotím kladně. Získali jsme hodně poznatků a do příštího závodu je třeba zapracovat na nedostatcích, abychom ve Fuglau byli ještě více konkurenceschopní," řekl Marek Joura. "Rozdíl oproti autokrosu je značný. Všechno se odehrává v daleko větší rychlosti, je třeba si držet stopu. Byl jsem zvyklý na úplně jiné nastavení geometrie auta. V Sedlčanech nám s nastavením hodně pomohl Roman Častoral, kterému bych chtěl poděkovat," dodal.

ZSE 2017 - Česko (CZ) II.

Do dalšího závodu nezbývá mnoho času. Ve rakouském Fuglau pokračuje zónový šampionát a mistrovství republiky už příští týden. "Některé věci na autě, týkající se především chlazení, musíme předělat. Nechceme však příliš investovat do tohoto auta, když už z osmdesáti procent máme hotové nové auto. Do konce sezony bych rád odjel co nejvíce závodů. Snem zůstává, že bychom na posledním závodě na Slovakiaringu ukázali poprvé Mirage, ale to je zatím velmi nejisté," uvedl Marek Joura.