Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Elektrické vozy v rallycrossu od roku 2020?

5.08.2017 | Autor: Petr Šulčík
Elektrické vozy v rallycrossu od roku 2020?
V posledních dnech se opět začalo skloňovat téma elektrických aut v MS v rallycrossu. Promotér šampionátu IMG už pracuje na jejich začlenění.

Velmi horké téma se začalo v posledních dnech probírat v motoristickém světě. Jde o začlenění elektrických vozů do rallycrossu. Promotér světového šampionátu, společnost IMG, už začal s jednotlivými značkami jednat a ve spolupráci s Mezinárodní automobilovou federací probírat, jakým způsobem elektrické speciály do rallycrossu zařadit. Rallycross je pro značky svým krátkým a dynamickým konceptem jasným útočištěm pro elektrická auta, což prohlásil například šéf strategie motorsportu značky Volkswagen Wolfgang Dürheimer. V úvahu připadá také účast elektrických rallycrossových aut v rámci programu závodů Formule E. Jenže ta se většinou jezdí v centrech velkých měst, kde může být problém s šotolinovým úsekem.

"Rozhodně nechceme upouštět od současného stavu rallycrossu, protože dalo spoustu práce a stálo řadu prostředků dostat ho na nynější úroveň. Nepřipadá v úvahu, aby proti sobě jezdilo auto s elektrickým a spalovacím motorem. Zcela určitě půjde o oddělené kategorie, které ale mohou závodit při jednom podniku," řekl výkonný ředitel mistrovství světa v rallycrossu Paul Bellamy.

MS 2017 - Kanada

První vůz elektrický vůz pro rallycross už na začátku tohoto roku představil Manfred Stohl, který přestavěl Peugeot 207 S000. Poprvé bychom mohli elektrická auta vidět v sezoně 2020.

Zařazení elektrických vozů do rallycrossu se věnoval také server auto.cz - odkaz na článek zde.