Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Stohl v roli šéfa týmu

19.03.2017 | Autor: Petr Šulčík
Stohl v roli šéfa týmu
Rakušan Manfred Stohl se vrací do světového šampionátu v rallycrossu. Tentokrát v roli šéfa týmu, který disponuje dvěma vozy Ford Fiesta.

Rakušan Manfred Stohl má co se týče motorsportu zkušeností na rozdávání. Na svém kontě má přes dvěstě startů v rámci mistrovství světa v rally, jednou se stal mistrem světa v rámci kategorie produkčních vozů. Jeho společnost se angažuje také elektrifikaci závodních aut. Jednou z letošních naplní Manfreda Stohla bude role šéfa týmu Stard v mistrovství světa v rallycrossu. Ve vozech tohoto týmu pojedou s vozy Ford Fiesta RXS Janis Baumanis a Timur Timerzyanov.

STARD 2017 - Ford Fiesta RXS

"V roce 2015 jsem měl možnost poprvé startovat v rallycrosu. Od té doby jsem velkým příznivcem tohoto odvětví. Proto i moje aktivity směřovaly sem. Rallycross nabízí možnosti pro mnoho jezdců, ať už přichází do tohoto šampionátu odkudkoli. To je docela unikátní na tomto sportu," říká na úvod Manfred Stohl.

MS 2015 - Belgie

"Tým Stohl Racing intenzivně pracoval především na vývoji vozu Kia pro TCR (mezinárodní okruhová série pro cestovní vozy). V polovině roku 2016 začaly práce na třetí evoluci vozu Ford Fiesta, která byla vyvíjena pro našeho zákazníka. Na konci října padlo rozhodnutí, že s tímto vozem vyrazíme do příštího ročníku mistrovství světa s vlastním týmem. Tento projekt je pojmenován jako Code RX," vysvětlil Stohl. "Sezonu absolvujeme se dvěma vozy Ford Fiesta, které STARD vyvinul a postavil v roce 2015 a které byly optimalizovány pro tým WRX Austria na sezonu 2016. Naši inženýři nyní intenzivně pracují na verzi Evo 3 pro sezonu 2017," dodal.

MS 2015 - Švédsko

Uvidíme v letošní sezoně Manfreda Stohla jako jezdce? "I přes některé dobré výsledky v sezoně 2015 se mi nepodařilo najít dostatek sponzorů na sezonu 2016 a tudíž jsem se jako jezdec vrátil k rally. Náš produkt ovšem oslovil naše zákazníky. Vzhledem k dalším projektům Stohl Racing, je nemožné abych se znovu vrátil v rallycrossu za volant," uvedl Manfred Stohl.

Světový šampionát opět čeká zajímavá sezona. Šest týmů, několik dalších jezdců, kteří se přihlásili individuálně. Jaká jsou očekávání v týmu Stard? "Oba dva jezdci, se kterými v současnosti spolupracujeme, jsou top jezdci v rallycrossu. Oba mě kontaktovali a mají velkou důvěru v tým Stohl Racing. Abych byl upřímný, je těžké říct jaké výsledky od této sezony očekávám. Jsou tu čtyři značky, plno kvalitních závodníků. Rallycross ovšem nabízí i soukromým týmům šanci dokázat překvapit."