Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Česká stopa ve Španělsku

30.04.2019 | Autor: Petr Šulčík
Česká stopa ve Španělsku
Co na úvodní závod mistrovství Evropy divize Super 1600 říkají čeští závodníci?

Závodem ve španělské Barceloně začal evropský šampionát divize Super 1600 se čtyřmi českými zástupci. Jak viděli úvodní závod nové sezony? Nejlépe obstál Josef Šusta s Tomášem Krejčíkem, kteří získali své první body do celkového hodnocení mistrovství Evropy.

Josef Šusta do závodu vstoupil osmým časem v první kvalifikaci. Po prvním dnu byl dvanáctý a tuto pozici udržel i pro postup do semifinále. V tom nakonec skončil s dalšími dvěma body na páté pozici. "Od prvního závodu jsem čekal trochu více. I když jsme moc dobře věděli, že konkurence bude letos velmi silná a samotný závod to prokázal. V semifinále jsem neměl špatný start, ale načasování jokeru nebylo ideální a postupová trojka se i začala vzdalovat. Před třetí kvalifikací jsme zkoušeli dát jinou převodovku, jinak auto fungovalo během závodu výborně. Uvidíme jak se mi bude dařit na dalším závodě ve Spa, který bude pro všechny jezdce nový," prohlásil Josef Šusta. 

MS 2019 - Španělsko

Pro Tomáše Krejčíka byla Barcelona jeho premiérou v evropském šampionátu. I vzhledem k nedokončené první kvalifikaci získal dva body za patnácté místo. Nejlépe se mu vydařila závěrečná čtvrtá kvalifikace, ve které skončil třetí. "Když jsem poprvé přišel do paddocku a uviděl všechny ty velké kluky jako Bakkerud, Hansenové... byl jsem nadšen. Všechno je perfektně připravené a administrativní přejímku jsme měli ve chvilce hotovou. Trať vypadala přesně tak, jak jsem si ji představoval, technická a těžká, nebylo lehké se ji naučit. Soupeři jsou opravdu vyrovnaní a bojují velmi tvrdě, každá chyba se hned objeví na celkovém čase. To se mi líbí a nutí mě to jet opravdu rychle a přesně. To se mi podařilo až v závěru. Už se nemohu dočkat dalšího závodu v belgickém Spa," uvedl Tomáš Krejčík.

MS 2019 - Španělsko

Těsně za bodovanou šestnáctkou skončil ve Španělsku Pavel Vimmer. Nejlepším výsledkem byl čtrnáctý čas v první kvalifikaci.

MS 2019 - Španělsko

Předčasně odjížděl z Barcelony kvůli technickým problémům Marcel Suchý (celkově 21. místo). "První závod bylo jedno velké zklamání. Po technické závadě v první kvalifikaci jsem si svou chybou poničil levé přední kolo s kompletním uložením, což znamenalo nedojetí druhé a nenastoupení do třetí kvalifikace. I když už byla minimální šance na zajetí pěkného výsledku, řekli jsme si, že si čtvrtou kvalifikaci sjedu. Bohužel se už při jízdě ve warm-up projevila další technická závada. Auto teď máme na dílně, musíme zkontrolovat rozsah škod a podle toho se rozhodneme, zda se zúčastníme druhého závodu v belgickém Spa nebo jestli se podíváme až do švédského Höljes."