Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Jan Skála vstupuje do ME

1.04.2012 | Autor: Petr Šulčík
Jan Skála vstupuje do ME
Pražského jezdce čeká první letošní závod mistrovství Evropy

Přesně jeden týden zbývá do startu prvního závodu evropského šampionátu v rallycrossu. Tým Rallymedia, který se několik posledních let účastnil výhradně českého mistrovství, má letos před sebou velkou výzvu. Po několika úspěšných sezónách s Peugeotem 205, dvou letech s formulí Gloria a Peugeotem 207 nyní přichází na řadu další krok v podobě Mistrovství Evropy.

„Když jsme před třemi lety začínali stavět dvěstěsedmičku, byl jsem největším pesimistou já, zatímco všichni ostatní věřili, že auto dostavíme a vyjedeme. Nakonec se nám to podařilo. Když jsem loni na závěr roku vyslovil myšlenku, následující sezónu jet Mistrovství Evropy, pro změnu téměř nikdo nevěřil mně. Jsme stále malý tým a tak velký šampionát je naprosto jiná úroveň, než na kterou jsme byli zvyklí. Měli jsme štěstí, že stávající sponzoři můj nápad podpořili a patří jim za to můj nezměrný dík. Bez podpory a pomoci Regulusu a EMT bych se letos na auto chodil akorát koukat do garáže.“

Loni Honza startoval pouze na závěrečném závodě Mistrovství Evropy v Sosnové, kde skončil na 15. místě. Přes zimu proto proběhla na autě řada technických změn a vylepšení. Starý motor byl vyměněn za generačně novější, brzdy doznaly značného zvětšení (tyto komponenty pocházely ještě ze staršího Peugeotu 205), mechanici provedli na karoserii odlehčovací kůru a auto přizpůsobili posledním evropským předpisům. Letos má tým na programu 5 – 8 závodů. Jaké jsou cíle mladého jezdce?

„Ke spokojenosti mi bude stačit, když auto v pondělí večer v Anglii najede na vlek vlastní silou. Nerad mívám přehnané cíle a nejinak tomu bude i letos. Když se nám podaří proplouvat celým rokem bez vážnějších nehod, dosáhneme na metu osmi absolvovaných závodů, což je můj cíl. Na každém závodě se budu snažit jezdit jak nejlépe umím a uvidíme, na co to bude stačit. Již na první závod je startovka hodně nabitá a konkurence silná.“

Na předsezónním testování už Honza stihl označkovat tři nárazníky a tak je snad spotřeba náhradních dílů vypotřebována dopředu. O tom, jak se týmu povedlo úspěšně zvládnout zimní přestávku a jak se Honzovi dařilo na Lydden Hillu, si povíme v pondělí 9. dubna.

Více fotografií z testování najdete na stránkách http://www.rallymedia.cz