Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Setkání mistrů s Alénem, Pechem, Engem, Macíkem a dalšími borci

5.11.2015 | Autor: Petr Šulčík
Setkání mistrů s Alénem, Pechem, Engem, Macíkem a dalšími borci
XIV. Global Assistance Setkání mistrů 21. a 22. listopadu v Sosnové s hvězdami rally, rallycrossu, autokrosu a z Dakaru.

Závěr listopadu je již čtrnáct let každoročně ve znamení Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové u České Lípy, které i v letošním roce nabídne divákům hodně zajímavý mix skvělých závodníků současnosti i minulosti. Pořadatelům z Autodromu Sosnová se v tomto roce opět podařil husarský kousek, kdy ve spolupráci s Hájek Rally Teamem a za přispění partnerů, kterými je MOGUL a AUTO-STAIGER CZ představí legendu světového rallysportu, kterou je Fin Markku Alén. Ten v roce 1978 zvítězil v FIA poháru jezdců, což byl předchůdce mistrovství světa WRC. Tento populární finský závodník, pro kterého je motorsport životním posláním, si kromě rallysportu vyzkoušel i závodění na okruzích a zúčastnil se i Rallye Dakar. Při Global Assistance Setkání mistrů jej diváci budou moci sledovat za volantem vozu Škoda Fabia WRC a historického Opelu Kadett C-GT/E 16V. Markku Alén se spolu s dalšími špičkovými závodníky zúčastní veřejné autogramiády, která proběhne neděli 22. listopadu 2015 po poledni na autodromu v Sosnové.

Markku Alén

Kromě Markku Aléna ale XIV. Global Assistance Setkání mistrů nabídne i další skvělé závodníky, z nichž například v rychlosti jmenujme Václava Pecha jun. s MINI John Cooper WRC, Igora Drotára ze Slovenska s dalším „wéercéčkem“, ale třeba i Břetislava Engeho s historickou Škodou 130 LR. S velmi zajímavým automobilem se představí i velký showman a bavič Tomáš Enge. Můžeme zatím prozradit, že v tomto automobilu Tomáš Enge ještě nikdy neseděl, a že rozhodně nebude mít problém s nízkým výkonem svého speciálu.

Setkání mistrů - Sosnová 2014

Diváky určitě pořádně zahřejí i draví a velmi rychlí autokrosaři, kteří každoročně předvádějí, že dokáží být minimálně stejně rychlí, jako jejich kolegové s plechovými auty z rally, či rallycrossu. S autokrosovým speciálem nemůže v Sosnové chybět například pravidelný účastník Jaroslav Hošek, či Jakub Kubíček. V rallycrossu se můžeme těšit například na Romana Častorala nebo Jakuba Bittmana či Ondřeje Smetanu.

Jarní Setkání mistrů 2015

Pro diváky v Global Assistance Racing Aréně v Sosnové u České Lípy bude v neděli 22. listopadu připraven i atraktivní doprovodný program, kde uvidí například exhibici Martina Macíka s dakarským speciálem LIAZ, drift show od mistrů v této mladé a divácky vděčné motoristické disciplíně a mnoho dalšího, s čím vás budeme ještě detailněji seznamovat v dalších tiskových zprávách.

XIV. Global Assistance setkání mistrů se uskuteční 21. a 22. listopadu, kdy na neděli je připraven hlavní program s měřenými jízdami, doprovodným programem, autogramiádou a exhibicemi. Vstupenky zakoupíte na pokladnách autodromu Sosnová nebo v předprodeji.

Více informací o XIV. Global Assistance Setkání mistrů a dalších akcích na autodromu v Sosnové najdete na www.autodrom.cz a na facebooku (Autodrom Sosnová).

text: Petr Eliáš