Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Rozhodla Itálie o titulu?

19.10.2015 | Autor: Petr Šulčík
Rozhodla Itálie o titulu?
Ve Franciacortě zvítězil Andreas Bakkerud. Třetí místo přiblížilo Pettera Solberga k zisku titulu.

Andreas Bakkerud zvítězil ve Franciacortě a stal se šestým vítězem letošního světového šampionátu. Finále vyhrál stylem start - cíl. "Není to jen moje vítězství, je to vítězství celého týmu. Z Norska mě přijelo podpořit velké množství fanoušků, kterým patří poděkování. Díky dešti byl závod velmi náročný, snažil jsem se jet co nejčistěji a bez zbytečných chyb. Během léta se nám příliš nedařilo, ale tým to nikdy nevzdal a odměnou je toto vítězství," uvedl Andreas Bakkerud.

MS 2015 - Itálie

Švéd Johan Kristoffersson skončil a druhý a v posledních třech závodech stál na stupních vítězů. "Jsem rád za druhé místo, ale chtěl jsem vyhrát. Auto funguje perfektně a doufám, že budeme pokračovat v podobném tempu také v závěrečném podniku v Argentině," uvedl. Spokojený mohl být úřadující mistr světa Petter Solberg, který se výrazně přiblížil k zisku druhého titulu. Náskok před druhým Hansenem (po kolizi skončil v semifinále) navýšil na šestadvacet bodů. "Jsem blízko k zisku titulu. Naneštěstí další závod se jede za více jak měsíc, tak nezbývá než čekat. Druhý den nám vyšel daleko lépe, čímž jsem si zajistil třetí místo," poznamenal Solberg.

MS 2015 - Itálie

Čtvrté místo je nejlepším letošním výsledkem Antona Marklunda. Po sobotní havárii v tréninku, kdy otočil auto přes střechu, vybojoval pátou pozici v cíli Manfred Stohl, šestý dojel ve Franciacortě Timur Timerzyanov, který měl ve finále defekt. Rozhodnuto je o titulu v hodnocení týmů, kde s předstihem zvítězil Peugeot - Hansen.

MS 2015 - Itálie

Poslední závod mistrovství Evropy rozhodl o konečném pořadí v divizi Super Car. Vítězstvím si titul zajistil Tommy Rustad. "Rallycross jsem sledoval v televizi už když mi bylo deset. Nyní se mi splnil velký sen," řekl norský jezdec. Titul v divizi Super 1600 získal Janis Baumanis, který skončil v Itálii šestý. Titul vicemistra vybojoval Dán Ulrik Linnemann, který třetí výhrou v sezoně přeskočil Krisztiána Szabóa. Ondřej Smetana skončil v konečném hodnocení na devátém místě a Pavel Vimmer třináctý. V kategorii RX Lites je letošním vítězem Kevin Hansen.

MS 2015 - Itálie

Závod ve Franciacortě poctil svou návštěvou prezident Mezinárodní automobilové federace Jean Todt. "Byla to pro mě zábava zúčastnit se tohoto závodu. Je to série, kterou už nějakou dobu podporuji a byl jsem velmi nadšen, když rallycross získal statut mistrovství světa. Rozhodně není nouze o zajímavé momenty a divák si přijde na své. Promotér šampionátu odvádí vynikající práci," prohlásil Jean Todt.

MS 2015 - Itálie