Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

XIV. Setkání mistrů přinese atraktivní motorsport

18.10.2015 | Autor: Petr Šulčík
XIV. Setkání mistrů přinese atraktivní motorsport
Čtrnáctý ročník Global Assistance Setkání mistrů 22. listopadu v Sosnové nabídne skvělé závodníky rally, rallycrossu, autokrosu a z Rallye Dakar.

Čtrnáctiletá tradice podzimního setkání těch nejlepších automobilových závodníků z disciplín rally, rallycross a autokros bude pokračovat i v tomto roce, a tak je důležité si ve svém kalendáři poznamenat víkend 21. – 22. listopadu 2015. Právě v těchto dnech se uskuteční XIV. Global Assistance Setkání mistrů na autodromu v Sosnové u České Lípy, kde prakticky celý rok probíhají nejrůznější sportovní akce, i akce zaměřené na bezpečnost silničního provozu ve zdejším Centru kurzů bezpečné jízdy. Loňský třináctý ročník byl okořeněn vzácnou návštěvou čtyřnásobného mistra světa v rally a vítěze Rallye Paris Dakar, Fina Juhy Kankkunena a i letos pořadatelé chtějí fanouškům v České republice nabídnout nějakou zahraniční hvězdu, jak prozrazuje ředitel autodromu Pavel Dušánek. „Když jsme sem v roce 2009 přivezli Sebastiana Loeba, byla to velká událost a měli jsme radost, jaký ohlas to u fanoušků motorsportu vyvolalo. Proto se i dál pokoušíme zvát do České republiky významné zahraniční závodníky, protože ne každý má tu možnost vyjet ven a vidět tyhle hvězdy v akci. Loni se nám ve spolupráci s týmem Ctirada Hájka podařilo přivézt na Setkání mistrů finskou legendu Juhu Kankkunena a i letos máme připravené překvapení v podobě hvězdy rally první velikosti. Zatím můžu prozradit, že znovu míříme mezi severské jezdce, ale protože není vše ještě na 100% dojednáno, tak zatím nemohu prozradit jméno. Brzy se ale dočkáte.“

Setkání mistrů - Sosnová 2014

Už nyní je ale jasné, že při XIV. Global Assistance Setkání mistrů uvidíme špičku domácích soutěžních jezdců s nejnovějšími automobily WRC, které aktuálně závodí v mistrovství světa, a také s těmi nejlepšími rally vozy z domácího mistrovství republiky v podobě automobilů R5 nebo S2000. Nebudou ale chybět ani starší dvoulitrová „wéercéčka“ a produkční automobily. I v autokrosu a rallycrossu je na co se těšit, a to dobře ví ti, kteří se Setkání mistrů zúčastňují pravidelně. V posledních letech totiž vždy mezi ty absolutně nejrychlejší zasáhly, jak autokrosová buggy, tak speciály z kategorie Supercars z rallycrossu.

Setkání mistrů - Sosnová 2014

Při letošním XIV. Setkání mistrů bude také možné vidět exhibici Martina Macíka s dakarským kamionem, jako malou ochutnávku a současně pozvánku na jarní Dakar show 2016, která se už teď připravuje v Sosnové na březen následujícího roku. V Sosnové se během víkendu 21. a 22. listopadu ale můžete těšit i na další doprovodné akce vonící benzinem, setkání se závodníky, výstavu závodní techniky, autogramiádu a další. Program XIV. Global Assistance Setkání mistrů bude mít i v tomto roce dnes už tradiční formát, a tak v sobotu 21. listopadu uvidíme na autodromu v Sosnové volné jízdy, kdy se účastníci seznamují s tratí a přitom vozí své partnery, kamarády nebo výherce nejrůznějších soutěží na místech spolujezdce. Neděle 22. listopadu 2015 bude od ranních hodin v Sosnové již zcela v duchu hlavního závodu, exhibičních akcí Setkání mistrů a diváci budou moci sledovat atraktivní motoristický program. Vstupenky na kryté i nekryté tribuny budou k dostání na pokladnách autodromu.

Více informací o XIV. Global Assistance Setkání mistrů a dalších akcích na autodromu v Sosnové najdete na www.autodrom.cz a na facebooku.

text: Petr Eliáš