Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Roman Častoral: "Rozhodovat bude každý bod!"

24.06.2013 | Autor: Petr Šulčík
Roman Častoral: "Rozhodovat bude každý bod!"
Český reprezentant má za sebou první polovinu sezony, bude se na konci radovat z titulu?

Úspěšnou první polovinu sezony má za sebou Roman Častoral. Po pěti závodech je v průběžném pořadí mistrovství Evropy na druhém místě v divizi TouringCars. Ve čtyřech z pěti závodů vystoupil na stupně vítězů, ve Finsku se mu podařilo vyhrát. "Zatím můžu být spokojený, nedařilo se mi jen v Norsku, kde jsem jel poprvé a nepostoupil jsem ze semifinále. To znamenalo sedmé místo. Finsko pro mě bylo nejlepším letošním závodem. A nejen proto, že jsem tam vyhrál. Zdejší trať je těžká a náročná," řekl. Kromě vítězství ve Finsku získal Častoral druhé místo v Maďarsku, třetí byl v Anglii a Portugalsku.

ME 2013 - Maďarsko

Divize TouringCars je letos hodně vyrovnaná. Z první čtveřice jezdů může získat titul kdokoli. Kromě Tohilla a Larssona je ve hře ještě Pauwels. "Několik soupeřů ,včetně Tohilla a Larssona, už měnilo motor. U Tohilla se zdá, že se mu podařilo problémy s motorem vyřešit. Larsson se s tím potýká dál. Ve druhé polovině sezony bude proto hodně záležet, jak bude držet technika. Nám se zatím technické problémy vyhýbají. Předpokládám, že rozhodovat se bude až na posledním závodě v Německu. Rádi bychom zapracovali ještě na podvozku auta. Jestli se to podaří zvládnout ještě do konce sezony nebo až přes zimu, ale nevím."

V novém systému bodování, kdy se žádný z výsledků neškrtá ,bude rozhodovat každý bod. Častoral ztrácí na vedoucího Tohilla dvanáct bodů, před třetím Larssonem má náskok osm. "Systém není špatný, ale finálové jízdy by měly být lépe bodově ohodnoceny. Šest bodů za semifinále a šest za vyhrané finále je málo," myslí si Roman Častoral.