Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Jiří Kazil pojede nadále v Rallycross Cupu

3.02.2020 | Autor: Petr Šulčík
Jiří Kazil pojede nadále v Rallycross Cupu
Jiří Kazil pojí svou závodnickou činnost i nadále s Rallycross Cupem. Obhajovat bude loňské třetí místo v divizi S1600+.

Už roky patří ke stálicím českého rallycrossu. Jiří Kazil dlouhá léta závodil s golfem v Mezinárodním mistrovství ČR, ale v posledních letech dal přednost účasti v Rallycross Cupu. "Jezdců ve velkém mistrovství bude málo, protože žádná finanční podpora ze strany FASu  nepřichází, ačkoliv peníze jsou každým rokem pro rallycross alokovány. Podmínky k získání příspěvku jsou limitovány pouze na závody MS a ME. Rozděleny by měly být ale i na republikový šampionát. Ta podpora tu chybí," říká na úvod Jiří Kazil.

V minulé sezoně skončil  s vozem Škoda Fabia na třetím místě divize S1600 +. Vůz a jezdce trápily technické problémy. "Sezóna 2019 byl samý problém, ale i tak si mi podařilo získat třetí místo. Věřím, že v roce 2020 to bude lepší. Motor je už v pohodě a bude i nová jednotka, tak doufám, že vše bude fungovat podle mých představ. Auto jsem koupil od Stanislava Šusty. Byla to karoserie s rámem, zbytek jsme použili z našeho starého auta," představil techniku Kazil.

Plán pro sezonu 2020 je jasný. Další sezona v Ralycross Cupu. "Náš tým se bude účastnit i v tomto roce závodů Rallycross Cupu, protože organizace i kalendář je pro nás nejschůdnější. Za vším hledej peníze. Jsou to pro nás mnohem levnější závody než MČR. Navíc Cup je shodný, co se týče tratí, zázemím i pravidly. Za organizaci je třeba celému pořadatelskému týmu v čele s panem Křížem poděkovat," uzavírá Jiří Kazil.