Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Rallycross míří na Slovakiaring

25.02.2015 | Autor: Petr Šulčík
Rallycross míří na Slovakiaring
Úvod sezony seriálu Zóny střední Evropy, českého a slovenského mistrovství obstará premiérově Slovakiaring. Do startu zbývá necelý měsíc.

Výstavba Slovakiaringu začala v roce 2008. Jde o autodrom, který disponuje homologací FIA a FIM. Kromě závodů světových automobilových sérií (WTCC, FIA GT) je okruh otevřen i běžným návštěvníkům, kteří si zde mohou vyzkoušet své dovednosti. Nachází se šestatřicet kilometrů východně od Bratislavy. 

Kde se vzala myšlenka uspořádat rallycross na Slovakiaringu? Za vším stojí osoba Petera Žáka, který organizoval exhibiční zimní závody Autoslide na stadionech v Žarnovici a Pardubicích. Jak šel čas, také technika postoupila dopředu a okruhy přestávaly těmto závodům stačit. "Cílem těchto akcí bylo především vyplnit hluché místo v zimním období a propagovat motoristický sport. Závodů se účastnili rallyoví jezdci, jezdci rallycrossu, autokrosu a nechybělo ani několik vrchařů. Většinou z Česka, Slovenska, Rakouska a Maďarska,"  uvedl Peter Žák.

Slovakiaring (SK)

V minulém roce, po čtrnácti letech, přemýšlel kam akci přesunout. Volba padla na Slovakiaring. Přesvědčit ovšem tamní organizátory, aby se na stávající trati vytvořil také rallycrossový okruh, nebylo jednoduché. S pomocí bývalého motokrosaře a "otce" okruhu Ladislava Šnegoně se vše podařilo a loni se v Orechové Potoni poprvé uskutečnil rallycross. Šlo o exhibiční závod X Race. "Situaci zjednodušila také propagace rallycrossového mistrovství Evropy a mistrovství světa ze strany společnosti IMG v posledních dvou letech. I to sehrálo významnou roli při rozhodování o stavbě trati. Naším plánem je do pěti let dostat na Slovakiaring závod světového šampionátu v rallycrossu. Věříme, že zázemí i trať splňují nejpřísnější kritéria. Také proto, zde začínají svou sezonu středoevropští rallycrossaři. Poznatky z tohoto závodu bychom rádi zúročili v dalších letech, a rádi bychom, aby se jméno Slovakiaring objevilo v kalendáři MS. Vždyť už tento okruh závody světových sérií hostil nebo hostí," představil budoucí plány Peter Žák.

Slovakiaring (SK)

Závod seriálu Zóny střední Evropy, mistrovství Česka a Slovenska se v Orechové Potoni pojede o víkendu 21. a 22. března 2015. Ještě před tím si jezdci mohou okruh vyzkoušet v rámci testovacího dne, který se uskuteční 8. března. Budete i vy u této premiéry? 

Informace o vstupném

Zvláštní ustanovení

Online přihláška pro jezdce - uzávěrka 7.3. 2015

Profil Slovakiaringu na rallycross.cz