Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Nová sestava týmu World RX Austria

17.02.2016 | Autor: Petr Šulčík
Nová sestava týmu World RX Austria
Timur Timerzyanov a Janis Baumanis se stali novými jezdci týmu World RX Austria. Max Pucher se zúčastní evropského šampionátu. Manfred Stohl přechází do funkce inženýra.

Tým World RX Austria představil nové jezdce, kteří pojedou s vozy Ford Fiesta Supercar ve všech dvanácti závodech mistrovství světa. Novými tvářemi jsou Timur Timerzyanov a Janis Baumanis. Sestavu v závodech zařazených do evropského šampionátu doplní majitel týmu Max Pucher. Manfred Stohl, který za tým startoval loni, se rozhodl přejít do funkce inženýra týmu.

World RX Team Austria 2016

Timur Timerzyanov přichází z týmu OMSE, kde řídil rovněž fiestu. "Měl jsem několik možností pro sezonu 2016, ale vědomě jsem se rozhodl pro nabídku z rakouského týmu. Úroveň šampionátu neustále stoupá, doufám, že nás čeká úspěšná sezona," uvedl evropský šampion nejsilnější divize z let 2012 a 2013.

World RX Team Austria 2016

Lotyšský jezdec Janis Baumanis už s týmem absolvoval loňský závěrečný podnik v Argentině. "Jsem vděčný za tuto příležitost. V týmu panuje vynikající atmosféra. Max Pucher investoval hodně do vývoje vozu a skvělou práci odvedl také Stohl Racing," řekl Janis Baumanis, loňský mistr Evropy divize Super 1600. 

World RX Team Austria 2016

"Byl to pro nás těžký, ale vzrušující první rok. V posledních dvou závodech jsme dosáhli na finále, což prokázalo naší konkurenceschopnost. Angažovali jsme kvalitní jezdce a chceme jim nabídnout maximální technickou podporu. Já osobně se těším na účast v evropském šampionátu," prohlásil majitel týmu Max Pucher.