První den pro Hansena

6.09.2014 | Autor: Petr Šulčík
Švédský jezdec vyhrál obě rozjížďky divize Super Car osmého závodu MS. V Super 1600 vede Linnemann, v Touring Car Nordgaard. Ondřej Smetana ze závodu odstoupil.

V obou rozjížďkách divize Super Car byl nejrychlejší Timmy Hansen a ujal se vedení. Dvěma třetími místy je na druhé pozici vedoucí jezdec šampionátu Petter Solberg. Třetí místo zatím patří Pontusi Tidemandovi. Dařilo se také Kenu Blockovi, ve druhé rozjížďce skončil na druhém místě. Dobře se mu vedlo i v té první, ovšem za neprojetí joker lapu obdržel penalizaci třicet vteřin.

V divizi Super 1600 si vítězství v jednotlivých rozjížďkách rozdělili Ulrik Linnemann a Nikita Misyulya. Linnemann navíc skončil ve druhé rozjížďce na druhém místě a po prvním závodním dnu je ve vedení. Druhé místo drží Misyulya, třetí je Steven Bossard. Pavel Vimmer obsadil v první rozjížďce osmnácté a ve druhé jedenácté místo. Celkově je třináctý. Špatné zprávy přišly z týmu Ondřeje Smetany, který byl nucen po tréninku ze závodu odstoupit kvůli poškozenému motoru.

Obě rozjížďky divize Touring Car vyhrál David Nordgaard. průběžně druhé místo patří Kjetilu Larsenovi, třetí je Torleif Lona.