Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

ME divize Super 1600 míří do druhé poloviny

30.08.2016 | Autor: Petr Šulčík
ME divize Super 1600 míří do druhé poloviny
Ve Francii odstartuje druhá polovina sezony pro jezdce mistrovství Evropy v divizi Super 1600. Chybět nebudou ani čeští jezdci.

Do druhé poloviny sezony vstoupí ve Francii jezdci mistrovství Evropy v divizi Super 1600. Jak mají sezonu rozjetou čeští závodníci? Kam až se mohou posunout ve zbývajících třech závodech v Lohéacu, Barceloně a Buxtehude?

MS 2016 - Švédsko

V průběžném pořadí je na tom nejlépe Ondřej Smetana, který je na devátém místě. Nejlepšího výsledku dosáhl ve Švédsku, kde skončil na třetím místě. "Myslím si, že do druhé poloviny sezony jsem dobře připraveni. Auto jsme po minulém závodě ve Švédsku opravili a detailněji zkontrolovali. Ve Francii se mi tři roky po sobě moc nedařilo, tak doufám, že to konečně prolomím," přeje si před závodem Ondřej Smetana.

MS 2016 - Švédsko

Dlouhou letní pauzu mezi závody vyplnil Pavel Vimmer závodem Rallycross Challenge Europe v Belgii, kde skončil na třetím místě za Veverkou a Šustou. "Dobře jsme si zazávodili a udrželi se alespoň v nějakém závodním rytmu. Ve Švédsku jsme zkoušeli jiný druh převodovky, která se osvědčila. Během léta se auta jen překontrolovalo a došlo k drobnému vyladění. Ve Francii se schází každý rok velká konkurence. Uspět nebude nic lehkého," ví dobře před dalším závodem český jezdec, který je v průběžném pořadí o jednu příčku za Smetanou.

MS 2016 - Švédsko

Josef Šusta stále hledá ideální nastavení nově postavené fabie. Ve Francii bude mít nevýhodu v podobě neznalosti tratě. "I když na uplynulých dvou závodech v Belgii a Nizozemsku nebylo tolik startujících, neustále jsem musel jet naplno. Ve Valkenswaardu jsme měli menší problém s převodovkou, když prasknul její obal. Ve Francii bych se rád probojoval do semifinále. Vím ale, že to bude hodně těžké," říká před dalším závodem Josef Šusta.

MS 2016 - Švédsko

Václav Veverka sice vynechal úvodní závod v Portugalsku, v Anglii ale nechyběl v semifinálové dvanáctce. Ve Švédsku se  ovšem nedostal do semifinále. V letní přestávce dokázal vyhrát závod v rámci Rallycross Challenge Europe v Belgii. "Nic zásadního jsme během pauzy s autem nedělali, na to bude čas až během zimy. V Belgii se mi dařilo, ale když vezmu časy na jedno kolo tak stále nejsem nejrychlejší. Stále je co zlepšovat.  Ve Francii se každoročně schází velká konkurence tak uvidíme, co závod přinese," uvedl Veverka, který stejně jako Šusta pojede v Lohéacu poprvé.