Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

A znovu Solberg!

7.09.2014 | Autor: Petr Šulčík
A znovu Solberg!
Petter Solberg zvítězil v osmém závodě mistrovství světa ve francouzském Lohéacu. Divizi Super 1600 ovládl Steven Bossard, v Touring Car vyhrál David Nordgaard.

Norský jezdec Petter Solberg vyhrál finálovou jízdu stylem start - cíl a připsal své třetí letošní vítězství. Solberg vyhrál i svoji semifinálovou jízdu. Druhé místo získal po souboji s Timmy Hansenem Reinis Nitišs. Na konečném čtvrtém místě skončil Ken Block, který za sebou nechal Pontuse Tidemanda. Švédskému jezdci se nepodařil zužitkovat start z první řady finálové jízdy a navíc ho postihl defekt. Šestý Timur Timerzyanov finálovou jízdu nedokončil.

MS 2014 - Francie

V divizi Super 1600 se z vítězství radoval Steven Bossard. Na druhé místo se v poslední zatáčce dostal Nikita Misyulya, ale po kontaktu s Andréou Dubourgem byl nakonec z finálové jízdy vyloučen. Třetí místo po diskvalifikace ruského jezdce připadlo jeho krajanovi Sergei Zagumennovovi. Český jezdec Pavel Vimmer skončil po rozjížďkách na čtrnáctém místě, Ondřej Smetana odstoupil ze závodu po úvodním tréninku. V divizi Touring Car zvítězil David Norgaard před Danielem Lundhem a Andersem Bratenem.

Přehled výsledků - Francie (Lohéac) 2014