Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Přijede i Tanner Foust z USA

28.09.2011 | Autor: Petr Šulčík
Přijede i Tanner Foust z USA
Nejvýkonnější cestovní závodní automobily s výkonem až 600 koňských sil, se zrychlením z 0 na 100 km/h a s pohonem všech kol můžete dnes vidět prakticky pouze v rallycrossu.

 

Nejvýkonnější cestovní závodní automobily s výkonem až 600 koňských sil, se zrychlením z 0 na 100 km/h a s pohonem všech kol můžete dnes vidět prakticky pouze v rallycrossu. A to nejen na asfaltu, ale také na šotolinovém povrchu, a to i šest najednou. A právě tím je rallycross zajímavý a evropský šampionát dvojnásob.

Pokud chcete tyto monstra divize Super Cars (dříve D1) vidět, potom můžete o nadcházejícím víkendu 1. a 2. října zavítat do Global Assistance Racing Areny v Sosnové, kde se koná finálový závod ALL.INKL.COM Mistrovství Evropy.

Do tří divizí je přihlášeno osm desítek jezdců ze čtrnácti zemí Evropy a také USA. Právě ze zámoří přijede špičkový jezdec a kaskadér Tanner Foust, jenž se proslavil mj. nejdelším skokem s automobilem. V rámci exhibice při závodě Indy 500 doletěl do vzdálenosti 101, 9 metru. Startuje s vozem Ford Fiesta T16 4×4. Jeho dravá jízda, stejně jako třeba novopečeného evropského šampiona Sverre Isachsena s Fordem Focus T16 4×4 je vždy velkým zážitkem pro každého příznivce automobilového sportu.

ME 2010 - Švédsko (S) - Höljes

Ale zapomenout nesmíme ani na Švéda Kennetha Hansena, čtrnáctinásobného mistra Evropy, pro kterého bude Sosnová teprve druhým startem s novým speciálem Citroën DS3 T16 4×4.

Diváci se ale také mohou těšit i na další severské jezdce, hlavně ze Švédska a Norska, kteří dnes vládnou rallycrossu. V nejsilnější divizi Super Cars jim budou znepříjemňovat život mj. Angličan Liam Doran nebo Rus Timur Timerzyanov (oba s Citroëny C4 T16 4×4). O

nejlepší výsledek nepovedené sezony se pokusí také Pavel Koutný s Fordem Fiesta T16 4×4.

Vzhledem k tomu, že trať v Sosnové patří mezi nejrychlejší v Evropě, tak bude zajímavé. Jestli odolá rekord tratě, který drží časem Nor Martin Schanche s Fordem 200 RS z roku 1996, kdy tři kola objel za 2:55,32 minuty.