Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Premiérové vítězství

13.05.2019 | Autor: Petr Šulčík
Premiérové vítězství
Ohlasy po strhujícím závěru třetího závodu mistrovství světa na nové trati ve Spa. První vítězství pro tým GRX a Timura Timerzyanova.

Strhující vyvrcholení nabídl třetí závod mistrovství světa na nové trati v belgickém Spa. Vozy se vedle sebe hrnuly do první zatáčky a nikdo si nemohl být jist, kdo po závodě vystoupí na nejvyšší stupeň vítězů. Přesně takové závody světový rallycross potřebuje. V cíli, který obstarala nádherná šotolinová pasáž se skokem, byl nakonec první Timur Timerzyanov. Na vítězství čekal dlouhých 64 závodů. "Rallycross je můj život. Každé ráno když vstanu, tak o něm přemýšlím. Je to moje krev. Několikrát jsem měl možnost přestoupit na okruhy, ale vždy jsem odmítl. Rallycross je mnohem akčnější a nabízí více adrenalinu. Ve finále se mi po první zatáčce otevřela cesta dopředu. Řekl jsem si, to je moje šance. Vůbec jsem nevěděl co dělat, když jsem se dostal do vedení. Koncentroval jsem se jen na moji jízdu. Trať seděla mému jezdeckému stylu. Nyní už myslím na další závod na Silverstonu," uvedl v cíli Timur Timerzyanov. První vítězství zaznamenal také tým GRX Taneco a vůz Hyundai i20.

MS 2019 - Belgie

Šanci na výhru měl v Belgii také Andreas Bakkerud. Po dalším výborném víkendu skončil na druhém místě. "Naposledy jsem vyhrál na konci sezony 2016 v Argentině. Tady jsem sahal po trofeji. Ale pokud mám vítězství někomu přát, tak je to můj kamarád Timur. Výhru si opravdu zasloužil. Ve finále jsem byl v první zatáčce spolu s Joni Wimanem trochu delší na brzdách. Pak už jsem viděl jen Timura jak jede dopředu. To byl konec finálového příběhu. Po špatném začátku v Abu Dhabí jsme nyní podruhé za sebou na pódiu. Jdeme krok za krokem, organizace týmu nyní funguje lépe a je to znát," řekl Andreas Bakkerud.

MS 2019 - Belgie

Největším překvapením víkendu se stal Joni Wiman s dalším Hyundaiem. Fin doplatil na první zatáčku, kde se propadl pořadím, ale rychlou taktickou jízdou se dostal na třetí pozici ve svém teprve druhém závodě v mistrovství světa. "Víkend jsem začínal poměrně pomalu, ale dnes už jsme byl docela rychlý. Navíc jsem si po vyhraném semifinále docela věřil. Finále rozhodla první zatáčka, kde jsem ztratil nějaký čas. Dvě místa na pódiu jsou ovšem pro tým výborným výsledkem," prohlásil Joni Wiman. Ve vedení šampionátu zůstává nadále Kevin Hansen, který tentokrát ve finále chyběl, když v semifinále v závěru podlehl o jednu desetinu Doranovi. Mezi týmy vede Hansen MJP o jediný bod před GRX.

Sestřih finálové jízdy - WRX - Spa - Francorchamps 2019