V Belgii vyhrál Timerzyanov!

12.05.2019 | Autor: Petr Šulčík
Ruský jezdec Timur Timerzyanov se stal vítězem třetího závodu světového šampionátu v belgickém Spa - Francorchamps. V divizi Super 1600 skončil Josef Šusta třetí!

Třetí závod mistrovství světa v rallycrossu má opět jiného vítěze. V dramatickém finále se z vítězství radoval ruský jezdec Timur Timerzyanov, který za sebou nechal Andrease Bakkeruda a překvapení víkendu Joniho Wimana. Radost z  prvního vítězství pro Hyundai měl také Marcus Grönholm. Pod stupni vítězů skončil na čtvrtém místě Timmy Hansen, pátý Janis Baumanis a šestý Liam Doran. Ve vedení mistrovství světa zůstává Kevin Hansen, který tentokrát skončil už v semifinálové jízdě.

MS 2019 - Belgie

Radost českým příznivcům udělal v mistrovství Evropy divize Super 1600 třetím místem Josef Šusta. Finále vyhrál stejně jako v Barceloně Aydar Nuriev, druhý skončil Egor Sanin. Drama se odehrálo už v semifinále, kdy to příliš na postup českých jezdců nevypadalo. Pomohla jim ovšem kolize soupeřů, po které bylo semifinále zastaveno a muselo se opakovat. Ke druhému startu nastoupili jen tři jezdci. Se Saninem a Šustou postoupil i Tomáš Krejčík. Toho ovšem ve finále zbrzdily problémy s polosou. Pavel Vimmer se do semifinále nedostal a skončil čtrnáctý, Marcel Suchý osmnáctý. V kategorii RX2 zvítězil Oliver Eriksson.

Přehled výsledků - MS 2019 - Spa - Francorchamps (B)