Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Polská sobota rozdala karty

11.09.2010 | Autor: Petr Šulčík
Polská sobota rozdala karty
Nezaprší a nezaprší...

    Nezaprší a nezaprší. Neslo se depem po celý den. U každého stanu stál majestátně sloup vytvořený z mokrých pneu. Nakonec na ně nedošlo. I když trať byla jemně oslizlá, vyplatilo se startovat na suchých gumách.


    Dokonce přišli na sobotu i nějací diváci. Ti mohli vidět, jak se  skvěle daří českým barvám.


    Divizi D2 tentokrát neohroženě opanoval Roman Častoral. Zaznamenal tak již 2. vyhranou rundu v novodobé historii této divize. Roman své soupeře přestartoval rozdílem třídy a pak to už byla jen hra na 1 branku. Paráda!


    Viktor Mužík je ostrý chlapík. Hned v první zatáčce po startu si zadělal na pozdější klidnou jízdu. Podržel to, opřel se na vnitřku o Fodora a rozjel závod ku kvalifikaci do finále.


O horké chvilky nebyla nouze. Zde souboj Evena Hvalla, jenž jede na Mazdě, kterou v Anglii představil Nottweit, s panem Sterkensem.

D1A nám nese rovněž velkou radost. V rozjížďce, kde startoval Šusta s Čermákem naše barvy dominovaly. Kluci si to rozdělili hned po startu a pak už nikomu nedali šanci. Možná, kdyby Standa nezajel tak brzy do Jokeru, aby ho nemohla brzdit Mandie August, byl by Zdeněk s ním měl více starostí. Zdeňkovo 2.místo je skvělý prolog do závodu.


    Výborně si stojí i Jrda Kalný. Měl těžkou rozjížďku s dvěma hodně horkými hlavami: Rakhmatullin- Linnemann. Jarda držel třetí flek až do doby, kdy Ildar osolil Ulrika, aby přišel o své přední kolo a Ulrikovi urazil jeho zadní. Jarda v posledním kole ještě útočil na Linnemanna jedoucího po třech kolech, ale ten to udžel. U Jardy v teamu jsou však spokojeni, jakoby si potutelně ještě na zítřek schovávali nějaké trumfíky.


    Pavel Vimmer rovněž zabodoval a předvedl jak vypadá vyhraná runda start-cíl. Pravda, v první zatáčce mu bylo trochu horko, ale pak si schladil žáhu bezchybnou jízdou po volné trati až do cíle.


Rakhmatullin- Linnemann, co dodat?(-:


    V D1 je všechno jinak. Jen stálice Sverre Isachsen zůstává. Jak on to jen dělá? No, ale popravdě řečeno jednoduché to mít nebude. Liam Doran je jak se zdá připraven mu cestu za vítězstvím v tomto závodě a titulem pro rok 2010 náležitě zkomplikovat.


A pozor. Hansen Eriksson a Holte měli v rozjížďce souboje, které je brzdily. Takže se dá předpokládat, že jejich časový odstup není směrodatný.


Per Eklund měl v trénincích problémy s motorem. Za to v rundě si to vynahradil.


Eriksson řádí. Jeho průlety kačírkem jsou diváky nejočekávanějšími okamžiky. Tady mu gejzíry hlíny dokonce ustřelily zadní nárazník.

    Takže? No fantazie.


A co Ráca a Market? No koukněte(-: Ráca visí za drahé peníze na netu a sype sem výsledky. No a Market zkouší, jak to vypadá opalovati se pod jménem Racková.Těším se na zítřek, buďte s námi, je o co bojovat!

Zítra páček....................Máca