Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

P1 Racing Fuels výhradním palivem MS

29.03.2017 | Autor: Petr Šulčík
P1 Racing Fuels výhradním palivem MS
Česká společnost P1 Racing Fuels dodávající palivo pro světový šampionát prodloužila kontrakt s promotérem o další tři roky.

Tři sezony za sebou má společnost P1 Racing Fuels v rámci světového šampionátu v rallycrossu. Závodní palivo vyráběné touto firmou pohání motory všech týmů, které světového potažmo evropského rallycrossového šampionátu zúčastní. A stejně tomu bude také v dalších třech letech.

"S naším působením v rámci mistrovství světa v rallycrossu jsem spokojen. Z našeho pohledu mohu potvrdit, že úroveň, zejména co se týče organizace jednotlivých závodů, jde každým rokem dopředu. V začátcích nebylo jednoduché spolupracovat s jednotlivými organizátory, ale za tři roky se udělal v tomto směru ohromný kus práce," naráží ředitel společnosti Martin Popilka zejména na bezpečnost a stavbu tankovacích zón v rámci světového šampionátu.

P1 Racing Fuels

Společnost P1 Racing Fuels bude dodávat palivo pro světový šampionát také v následujících třech sezonách. "Pro tu letošní jsme mírně vylepšili loňské palivo. Týmy ovšem mohou ponechat nastavení řídících jednotek. Jde skutečně jen o drobnou změnu. Samozřejmě k lepšímu," představil změny pro letošní rok Martin Popilka. Z logistických důvodů vítá, že do kalendáře byl místo Argentiny zařazen závod v Jižní Africe. "Přeprava paliva do Jižní Ameriky nebyla vůbec jednoduchá a dost finančně náročná. Proto tuto změnu vítám.," vysvětlil.

P1 Racing Fuels

Společnost P1 Racing Fuels nedodává palivo jen pro mistrovství světa a Evropy v rallycrossu. Kromě těchto seriálů se specializuje i na další šampionáty. "Jsem mimořádně pyšný na to, že si paliva P1 Racing Fuels během své krátké historie našla oblibu závodnické veřejnosti doslova po celém světě. Díky unikátním výrobním konceptům, kvalitě a výkonu se v současnosti můžete setkat s palivy P1 Racing Fuels mimo bezpočtu závodů v Evropě také v okruhových vozidlech v Číně, motocyklových závodech v Chile a v různých aplikacích v USA či Kanadě. Pro naše zákazníky chystáme paliva speciálně vyvinuté pro trh v USA, mistrovství světa superbiků a paliva nahrazující ty z předchozích sezon," prohlásil Martin Popilka.