Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Podmínky IMG nebyly pro Sosnovou přijatelné

4.10.2012 | Autor: Petr Šulčík
Podmínky IMG nebyly pro Sosnovou přijatelné
Vyjádření zástupce autodromu Sosnová Jana Mochana k vzniklé situaci s novým promotérem mistrovství Evropy IMG.

Šance že se v příštím roce pojede v Sonové podnik mistrovství Evropy není téměř žádná. Pravděpodobně diváci neuvidí, ani v případě vzniku, nový seriál, který má čítat osm závodů a jet se podle letošních pravidel.

Jan Mochan:

"Potvrzení firmy IMG, jako promotéra Mistrovství Evropy v rallycrossu pro nás, bohužel, znamená zásadní změnu ve vztahu k rallycrossu. Osobně si myslím, že překotné odsouhlasení IMG jako promotéra Mistrovství Evropy už pro rok 2013, je chybou. V červnu schválila Světová rada FIA záměr o promotérství, ale až 21.8. jsme obdrželi oficiální informaci, že nás zástupci IMG budou kontaktovat a že s nimi FIA připravuje smlouvu. Zástupci IMG nás navštívili 12.9. a seznámili nás se svou vizí budoucnosti evropského rallycrossu. Nejpodstatnější bylo pro nás navýšení potřebných finančních prostředků minimálně o 50 tisíc euro. Celkový poplatek pro IMG je 64 tisíc euro a z toho je 50% splatných do konce ledna. K tomu jsme se samozřejmě nemohli zavázat, protože na rozhodnutí jsme měli čas jen do zasedání Světové rady, které proběhlo 28.9. a kde bylo IMG odsouhlaseno jako promotér ME na 10 let. Bohužel ani Autoklub ČR nezařadil náš závod mezi významné sportovní akce příštího roku, které budou finančně podpořeny. Závod ME byl pro nás velmi prestižní a díky němu jsme měli i prostředky na pořádání domácího mistrovství. To vše teď bohužel padlo.
Systém závodů bude, podle mého názoru, sice přehlednější pro diváky ale na druhou stranu kratší a bez dnes samozřejmé možnosti dostat se do depa vozů SuperCars. Především pro týmy divize SuperCars, kteří přistoupí na finanční podmínky IMG, to bude podstatně náročnější, protože přestávky mezi jednotlivými jízdami budou kratší, než tomu bylo doteď.
Pořadatelé, kteří nepodepsali smlouvu s IMG, domlouvají tzv. „Challenge“ podle letošních předpisů jako sérii schválenou FIA pro příští rok. Podmínky budou jasné po zasedání FIA Offroad komise 16.10. Jaký ale bude mezi jezdci zájem netuším. Může, ale také nemusí z toho být budoucí mistrovství Evropy, poté co IMG povýší šampionát na mistrovství světa. "