Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Roman Častoral: "Systém zatím hodnotit nechci!"

4.04.2013 | Autor: Petr Šulčík
Roman Častoral: "Systém zatím hodnotit nechci!"
Pohled českého reprezentanta na úvodní závod mistrovství Evropy.

"S prvním závodem jsem spokojen. Potýkal jsem se sice s několika problémy, ale to je v úvodu sezony normální. V novém systému losování  jsem si  vytáhl osmičku. To znamenalo, jako kdybych skončil poslední v měřeném treninku, ale to mi vůbec nevadilo. V treninku jsem vyzkoušel a donastavil auto, protože před samotným závodem jsem neujel ani metr. Kvůli sněhu a počasí u nás prostě nebylo kde."

"První rozjížďka mi vyšla skvěle (druhé místo), druhá už byla horší. Pořadatel nechal pokropit trať a ještě se mi nepovedlo odstartovat. Navíc se do mě po startu této jízdy opřel Braten a pak jsem až do konce musel bojovat s Lundhem, kterého se mi podařilo předjet až v posledním kole. Na šotolinové části to na suchých gumách hodně klouzalo a jízda za těsně za soupeřem nebyla jednoduchá. Samozřejmě je výhoda jet rozjížďku později, protože trať už je oschlá a časy jsou tak rychlejší. Další rozjížďky vypadaly podobně a do semifinále jsem šel ze třetího místa celkově."

ME 2013 - Anglie

"V semifinále mi přestávalo fungovat řízení, ale nakonec jsem norského závodníka udržel za sebou, i když to bylo docela těsné. Navíc jsem dojížděl na prázdné pneumatice. Ve finále jsem si musel dávat pozor, protože řízení stále nefungovalo úplně stoprocentně. V závěru jsem pak zvolnil a hlídal si rozestup od Pauwelse."

"Po celý závod jsem měl problém s pneumatikami, ve třetí rozjížďce a v semifinále  jsem jednu prorazil, když kamen pronikl běhounem dovnitř, což je docela zvláštní. Většinou se guma prorazí z boku. Navíc se pneumatiky dost sjížděly. Ale tyto problémy trápily i ostatní soupeře. Hodnocení systému byl nechal na později, uvidíme jak to bude fungovat v dalších závodech. Naším dalším programem je start s předokolkou v Melku a budeme se připravovat na Portugalsko."