Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Pavel Vimmer: "Prioritou bude Challenge!"

11.02.2014 | Autor: Petr Šulčík
Pavel Vimmer: "Prioritou bude Challenge!"
Jezdec z Františkových Lázní před sebou má desátou rallycrossovou sezonu.

Před loňskou sezonou se Pavel Vimmer rozhodl, že zkusí nově vypsaný seriál Rallycross Challenge Europe. Zúčastnil se všech závodů a v konečném hodnocení tohoto mistrovství mu patřila šestá příčka. Nejlepší výsledek zajel ve francouzském Kerlabu, kde skončil na šestém místě a v hodnocení RCE na druhé pozici.

"Organizačně byl první ročník šampionátu RCE zvládnut velmi dobře. Zajímavým se pro mě stal hned první závod v rakouském Melku. Oproti poslednímu závodu, který se zde jel v rámci ME, pořadatel provedl několik zajímavých změn na trati vložením zpomalovacích retardérů. S finálovou jízdou jsem byl spokojen až do té doby, než došlo ke kontaktu s Václavem Veverkou. Nejlepší závod se mi podařilo zajet při druhém závodě ve Francii v Kerlabu. V divizi Super 1600 se přihlásilo kolem třiceti závodníků. Vzhledem k tomu, že francouzské mistrovství, které se stejně jako v Essay jelo společně s RCE, je považováno za velmi kvalitní,  jsem byl s konečným šestým místem po postupu z B finále velice spokojen."

RCE 2013 - Rakousko (A)

Po pátém a šestém místě v Belgii a Nizozemí vstupoval do posledního závodu v Sosnové s cílem posunout se v rámci celkového hodnocení seriálu. Využít k tomu chtěl znalost domácí tratě. "Musím říct, že Sosnová byla organizačně nejhorším závodem mistrovství a ovlivnila moje konečné umístění v šampionátu. Již tradičně vznikalo velké zpoždění oproti harmonogramu závodu, tudíž finálové jízdy se jely v podvečer a viditelnost na šotolinovém úseku byla nulová. Překvapující je, že tento problém se tu vyskytuje opakovaně a organizátor s tím evidentně nehodlá nic dělat." Domácí závod nakonec Vimmer dojel na osmém místě.

Během druhého závodu ve francouzském Essay Vimmer výrazně poničil vůz Škoda Fabia, který připravuje tým CB motorsport. Naštěstí po tomto závodě následovala dvouměsíční přestávka, při které byl čas dát auto dohromady. Jak s odstupem času vidí Pavel Vimmer tuto havárii? "Jednoznačně moje chyba. Do první rozjížďky jsem vstoupil až moc namotivovaný. Belgického jezdce jsem předjížděl v místě, které k tomu určitě nebylo vhodné. Francouzská svodidla nepovolila a ač to tak na první pohled nevypadalo, došlo k velkému poškození na voze. Tým nebyl schopen závady na místě opravit, a tak pro nás tento francouzský závod předčasně skončil."

RCE 2013 - Francie

Přípravy na příští sezonu jsou v plném proudu. Na voze Škoda Fabia proběhnou drobné úpravy. V jakém seriálu jezdce z Františkových Lázní uvidíme v sezoně 2014? "Předpokládám, že to opět bude Challenge. Předběžný kalendář mi vyhovuje, uvidíme jestli organizátor ještě nějaký závod přidá. Vzhledem k tomu, že nadcházející sezona je pro náš tým desátá v řadě, chtěli bychom si ji především užít. Sice jsem loni neabsolvoval ani jeden závod mistrovství Evropy, takže nemohu srovnávat, ale podle mého názoru je naše divize promotérem považovaná jen za doplňkovou. Medializace se vztahuje zejména na divizi SuperCar. Překvapila mě účast na některých závodech. V divizi Super1600 byla velmi slabá."