Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

MS začíná v Barceloně!

29.03.2017 | Autor: Petr Šulčík
MS začíná v Barceloně!
Už o tomto víkendu začnou boje ve světovém šampionátu. Titul obhajuje Mattias Ekström. Začíná i mistrovství Evropy divizí Supercar a Touringcar.

Ve španělské Barceloně to o tomto víkendu všechno začne. Boj o letošní titul mistra světa v rallycrossu opět nabídne strhující podívanou. Obhájí Mattias Ekström titul z loňské sezony nebo se vrátí do rukou Pettera Solberga? Dopadnout to může úplně jinak. Je tu spousta dalších kandidátů a v rallycrossu si nemůžete být nikdy ničím jistí. I to dělá tento sport tak fascinujícím. V Barceloně bude v součtu světového a evropského rallycrossu k vidění pět desítek vozů nesilnější divize Supercar.

Solberg17

Od letošního roku se ve světovém šampionátu budou oficiálně prezentovat čtyři výrobci. K Fordu a Peugeotu se letos přidává Audi a další německá automobilka Volkswagen. Navíc v závěru sezony by se prostřednictvím Prodrivu měl přidat ještě Renault. Zajímavý názor řekl Manfred Stohl, který nebude v šampionátu chybět se svým týmem. "Abych byl upřímný, je těžké říct jaké výsledky od této sezony očekávám. Jsou tu čtyři značky, plno kvalitních závodníků. Rallycross ovšem nabízí i soukromým týmům šanci dokázat překvapit." Samotné favority ukáží až následující závody.

sezn_wrx_17

Ve Španělsku se odehrají také první boje mistrovství Evropy v divizích Tourngcar a Supercar. V nejsilnější divizi je přihlášeno přes třicet jezdců! Po odchodu loňského mistra Kevina Hansena je velkým favoritem na zisk titulu Robin Larsson. Švéd nesehnal prostředky na účast ve světovém šampionátu a tak bude obhajovat titul z roku 2014. Podobnou cestou jde také Anton Marklund. V divizi Touringcar opět dojde na severské souboje, do šampionátu se vrací Lars Oivind Enerberg, mistr Evropy této divize z roku 2011.

MS 2016 - Německo - Buxtehude

Seznam přihlášených jezdců - WRX 2017 - Barcelona