Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

O titul v divize 2 se bude bojovat v České Lípě

17.09.2010 | Autor: Petr Šulčík
O titul v divize 2 se bude bojovat v České Lípě
Finále evropského rallycrossu se nezadržitelně blíží. Zbývají již jen hodiny do zahájení závodního víkendu na Autodromu Česká Lípa. Celkem se představí 82 jezdců ve třech divizích.

Finále evropského rallycrossu se nezadržitelně blíží. Zbývají již jen hodiny do zahájení závodního víkendu na Autodromu Česká Lípa. Celkem se představí 82 jezdců ve třech divizích. Opravdový skok kupředu, oproti loňskému závodu v Čechách, udělala divize 2, když se přihlásilo celkem 20 pilotů, což je rekord v nových dějinách divize 2, tedy v zadokolkách.

Po polském klání, kde se již rozhodlo o mistrovských titulech v divizi 1 pro Isachsena a v divizi 1A pro Timerzyanova, bude právě českolipský Autodrom svědkem bitvy o poslední titul. O první pozici si to rozdá irský jezdec Derek Tohilll a úřadující norský šampión Knut Ove Borseth. Oba jezdci si celou sezónu nedarovali ani metr tratě zadarmo a na posledním podniku Mistrovství Evropy tomu nebude určitě jinak, navíc když se vítěz stane novým šampiónem.

ME 2010 - Francie (FR) - Kerlabo (neděle)

Pokud by Vás však napadlo, že v případě divize 1 a divize 1A se budete nudit, jelikož zde už mistry máme, tak by to byl velký omyl. Druhou pozici v „déjedničkách“ může obsadit hned trojice jezdců – Liam Doran, Kenneth Hansen a Michael Jernberg. Je jasné, že souboje to budou na ostří nože. V „šestnáctistovkách“, tedy v divizi 1A se ještě může, za příznivé konstelace hvězd, na druhou pozici vyškrábnout Zdeněk Čermák. V přímém souboji bude s ruským pilotem Ildarem Rakhmatullinem.

ME 2010 - Belgie (B) - Maasmechelen