Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Do Máriapócse cesta dlouhá...

21.05.2010 | Autor: Petr Šulčík
Do Máriapócse cesta dlouhá...
Druhý díl MMČR se odehraje za několik málo hodin v maďarském Máriapócs...

Druhý díl MMČR se odehraje za několik málo hodin v maďarském Máriapócs. Je to vskutku hodně vzdálené závodiště pro MMČR. Ale závod to bude veskrze originální. Odehraje se v jednom dnu, finále se pojede po tmě za umělého osvětlení, bude proložen závody ryzích amatérů a navrch se nebude jednoduché díky problémům s dálnicí mezi Vídní a Budapeští tam lehké dostat.
Ale věřme, že to bude stát za to. Loňský závod napověděl, že je proč se sem vydat a zazávodit si tu.

                                                                        Zázemí až idilické...


                                                     Trať rovněž zapadá do pěkného prostředí

Závodníci! Nezapomeňte si namontovat zadní stále svítící červené světlo, a kdo nemá podsvícené budíky, věnujte pozornost osvětlení palubní desky!

                    Maďarský fanoušek dokáže být dobře naladěný, srdečný a vděčný.

Program a startovní listinu naleznete zde.

A jak jsou na tom čeští kluci, se kterými se podařilo navázat kontakt?

Marek Zeman vystihl stručnost jeho pozice a napsal sms: Motor kaput, nikam nejedu!
V divizi 1 bude tak držet český prapor Otta Výborný. "Jedeme bojovat!", píše. Celý team Viakom-racing, tedy uvidíme jistě i Aleše Mrkáčka. Otta dodává: Uvidíme, jak budeme na nové trati stíhat konkurenci. Právě probíhá poslední test vozu, večer nakládáme a jedem!.

Za divizi 1A se podařilo spojit s Petrem Bílkem. "Doděláváme monopost a zítra ráno vyrážíme směr Maďarsko!"

Divize 2 bude, jak se zdá, bez českého zastoupení.

Zato ve čtyřce bude Čechů jako much. Roman Častoral se těší na další souboje s těmi nejlepšími. Netajil se tím, že byl v Sosnové trochu překvapen tím, jak některé vozy jsou v této, pro něho nové divizi, rychlé. Za všechny jmenoval především Jirku Kazila. Ten je v tuto chvíli již na cestě. Mezi závody řešili hlavně chlazení motoru.
Možná se dočkáme letošní premiéry Josefa Šusty. Makají na tom, a když vše dopadne, stihnou-li to, pojedou na večer ze soboty na neděli. Poslední zpráva zní: motor vrčí, na 90% jedeme.
Z mladíků nebude chybět ani Honza Talaš. Prý po velkých útrpách dali vůz dokupy a jedou. Jen neví, jak daleko je jejich speciál doveze.
Karel Lehmann krom toho, že shání pronájem vozu na Evropu v Sosnové, je na Maďarsko připraven. Xara prošla opět redukční dietou a vyházením nepotřebných drátů elektroinstalace zeštíhlila o dalších 30kg.
Karel Václavík nemá ještě pro svůj supervýkonný Golf ty správné poloosy. Právě testuje. Když to ty sériové vydrží, vydá se na cestu.
Tomáš Doležel má trable se spojkou. Věřme, že vše zvládnou a uvidíme v akci jejich zbrusu nový agregát.
No a já, tedy Máca, až doťukám tenhle článek, mažu do garáže, abych namontoval FERODO lamelu, kterou jsem si včera přivezl z Tálína. Rád bych zítra nad ránem naložil bratra a vyrazil vstříc nevšedním česko-rakousko-polsko-maďarským rallycrossovým zážitkům.

                                                           Organizace závodu byla bezvadná.

Po neděli přineseme samozřejmě reportáž a nějakou tu aktuální fotografii.