Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Nová Paka se o minulém víkendu stala kořistí Honzy Kuneše

15.05.2011 | Autor: Petr Šulčík
Nová Paka se o minulém víkendu stala kořistí Honzy Kuneše
Minulý víkend se jel v Nové Pace již druhý závod Mascomcupu 2011. Pojďme se podívat jak závod probíhal očima Simony Kalvodové.

Minulý víkend se jel v Nové Pace druhý závod Mascomcupu 2011. Tento závod se jel při MMČR v autocrossu. Sobotní tréninky nepřinesly žádné překvapení. Na předních příčkách se umístil Jirka Havelka, Honza Kuneš a Ondra Šlechta. Čtvrté místo pak patřilo Pavlu Koutnému, který se tímto závodem zapojil do letošního Mascomcupu.

V neděli ráno při startu první rozjížďky se zřejmě všem jezdcům do mysli odrazila rudá barva novopacké hlíny, která zapůsobila jak rudá vlajka na býky. Všichni se bezhlavě vřítili do první zatáčky nedbaje veškerých pravidel a férového závodění. Nejvíce na to doplatil nejmladší jezdec Robert Škola junior, který skončil na střeše.  Rozjížďka se opakovala v podobném duchu, takže poškozeno bylo ještě více  Kártů. Po boudě Marka Hamrleho se rozjížďka opakovala do třetice. Vyhrál Jirka Havelka před Ondrou Šlechtou a Pavlem Koutným, který se s Kártem  rychle seznámil i přesto, že jeho hlavní závodní dráha se odehrává v rallycrossové Fiestě.

Kartcross 2011 - Nová Paka

Jako mávnutím kouzelného proutku se změnila druhá rozjížďka v bezkontaktní férovou jízdu, kterou vyhrál Honza Kuneš, druhý byl Pavel Koutný, třetí Ondra Šlechta a čtvrtý Sláva Ducháček.

Třetí jízda měla podobný výsledek - Honza Kuneš, Pavel Koutný, Sláva Ducháček a čtvrtý stále se zlepšující Jakub Mrvka, kterého snad konečně začal poslouchat jeho speciál.

Na start finále se zařadilo všech 16 startujících. Po předčasném startu Jakuba Mrvky, který na tuto chybu doplatil vyloučením z finálové jízdy, což je pro letošek novinka v předpisech i pro  autocross, nenastoupil pro technický problém k opakovanému startu Marek Hamrle. Při druhém startu nejlépe zareagoval Jirka Havelka, který se již od druhé rozjížďky potýkal s problémy s převodovkou, kdy se musel obejít bez čtvrtého rychlostního stupně. V prvním kole bylo pořadí Havelka, Kuneš, Šlechta, Ducháček, Honzík, Koutný. Ve druhém kole měl Jirka Havelka defekt, čehož využil Honza Kuneš, který se ujal vedení. Ondrovi Šlechtovi nevyšlo předjetí Jirky Havelky a tím se na druhé místo dostal Sláva Ducháček.  V tu chvíli jel na čtvrtém místě Mára Honzík, za ním Pavel Koutný, který se zdržel na startu, za ním Vladimír Balatka a sedmý vrchař Milan Svoboda. Ve čtvrtém kole odstoupil po defektu Martin Šimánek a pro poruchu Robert Vítek. Tito jezdci odstavili svá auta mimo trať, přesně tak jak to má být, tudíž nebyly vyvěšeny žádné žluté vlajky a zbylí jezdci tudíž mohli bojovat o svá místa po celé délce trati. Kolo před koncem prořadil Mára Honzík a zkušený Pavel Koutný toho okamžitě využil. Do cíle si bezpečně dojel pro vítězství Honza Kuneš, druhé místo patřilo Slávu Ducháčkovi, třetí byl vítěz ze Sosnové Ondra Šlechta. Čtvrtý dojel Pavel Koutný, pátý Marek Honzík, šestý Vladimír Balatka, sedmý Milan Svoboda a osmý Jirka Rezek. Dále byli Robert Škola, Roman Zwiefelhofer, Michal Andrýs, který dokončil závod se ztrátou jednoho kola.

Kartcross 2011 - Nová Paka

Jezdci si závody užili, až na Jirku Havelku, který bude muset vyřešit problém s převodovkou. K žádnému závažnějšímu poškození nedošlo a Kárty jsou připraveny na další závody do Humpolce, které se jedou 4 – 5. června.