Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Nová evropská série pro rok 2019

18.10.2018 | Autor: Petr Šulčík
Nová evropská série pro rok 2019
Dnes byla ve Vídni představena nová evropská rallycrossová série pro sezonu 2019 s názvem Global Rallycross Europe. Za vznikem stojí Max Pucher.

Na tiskové konferenci ve Vídni dnes byla představena nová rallycrossová série pro sezonu 2019. Šampionát Global Rallyross Europe, za kterým stojí tým Maxe Puchera, bude vypsán pro dvě kategorie vozů. Jednou z nich bude GRC Titan. Tyto vozy, které by měly být rychlejší než současné vozy Supercars, vzniknou přímo v rakouských dílnách MJP Racing a mají označení Pantera RX6. Pořizovací cena je daleko nižší než u vozu Supercars. Druhá kategorie GRC Supercars je vypsaná pro současné vozy divize Supercar.

Global Rallycross Europe - TK Vídeň

Pantera RX6

Kalendář pro sezonu 2019 bude obsahovat závody na klasických rallycrossových tratích v Anglii, Itálii, Maďarsku, Francii, Německu, Rakousku nebo Slovensku. Začátek je naplánován na konec května, končit se bude v říjnu. Všechny finále bude živě přenášet Eurosport. Potvrzenými jezdci jsou Alex Wurz a Toomas Heikkinen.

Global Rallycross Europe - TK Vídeň

Global Rallycross Europe - TK Vídeň