Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Baumanis zaútočí na titul v ME!

13.08.2021 | Autor: Petr Šulčík
Baumanis zaútočí na titul v ME!
Lotyšský jezdec Janis Baumanis oznámil svoji účast v mistrovství Evropy divize Euro RX1 s vozem Škoda Fabia týmu ESMotorsport.

Janis Baumanis měl loni startovat spolu s Robinem Larssonem s vozy Audi. Pandemie koronaviru a s ní omezený rozpočet ovšem jeho plány narušil. Letos se vrací do mistrovství Evropy, kde spojil síly s týmem ESMotorsport. Závodit bude s vozem Škoda Fabia. 

"Jsem velmi rád, že jsem zpět na startovním roštu," uznal Baumanis. "Je to už nějaký čas, co jsem naposledy závodil. Bude hezké znovu vidět některé známé tváře a dobré přátele. Byl jsem v rodině světového rallycrossu od začátku, takže minulý rok mi připadal velmi zvláštní," říká Janis Baumanis. Je skvělé začínat sezónu v Höljes. Je to vždy něco speciálního. V mistrovství Evropy se sešla velká konkurence, která vypadá silnější než dříve. Mnoho jezdců už ukázalo svoji rychlost i na úrovni mistrovství světa."

Hlavním cílem je útok na titul mistra Evropy. "Na většině tratí, které jsou v kalendáři jsem v minulosti dosáhl docela dobrých výsledků. Mým cílem je v každé akci dosáhnout alespoň finále a bojovat o titul. Zjevně to nebude snadné, ale udělám vše, co bude v mých silách. Věřím, že společně s týmem ESMotorsport máme dostatečně dobré auto," uvedl Baumanis. 

"Nejen, že uděláme vše pro to, abychom v této sezóně soutěžili na špičkové úrovni s ostatními konkurenty v Euro RX1, ale Jānis je řidič, od kterého očekáváme dlouhodobější spolupráci. Má značné zkušenosti s elektrickou technologií z vozů Projektu E. Tím přinese i zpětnou vazbu, která bude zásadní pro naše vývojové plány pro příští rok při přechodu do kategorie RX1e," dodal manažer týmu Robertas Maneikis.