Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Nejlepší junior - Libor Teješ

16.03.2018 | Autor: Petr Šulčík
Nejlepší junior - Libor Teješ
Úspěšnou sezonu, ve které se neztratil mezi soupeři se silnějšími auty za sebou má Libor Teješ. I tuto sezonu bude pokračovat v rallycrossu.

Až do roku 2016 sbíral zkušenosti a úspěchy v autokrosu. Myšlenky Libora Teješe mladšího ovšem směřovaly k rallycrossu. Vzhledem ke svému věku (datum narození 26.8. 2003) musel  sezoně 2016 vzít za vděk seriálem Rallycross Cup, kde skončil v divizi N1400 (se silnějším autem je povoleno jet až od 16 let) na druhém místě. Loni už s vozem VW Lupo proháněl soupeře se silnějšími šestnáctistovkami v mistrovství republiky. A nevedl si vůbec špatně, když skončil na šestém místě v divizi National1600. Svoji juniorskou kategorii vyhrál.

ZSE 2017 - Slovensko II.

"Rok 2017 byl pro mě a náš tým zlomový. Byla to moje desátá jezdecká sezóna a protože jsem jezdil do té doby autokros, tak rallycross pro mě byla velká výzva, ale také velká neznámá. Moje auto VW Lupo není velké. Oproti bugyně, ve které jsem do té doby jezdil je to ale rozdíl. Musel jsem si hodně zvykat na velikost, že sedím vlevo, a hlavně, ve které poloze mám kola vůči volantu. Zdá se to být hloupost, ale v bugyně sedím uprostřed a na přední kola vidím. To byla dost velká změna při přechodu do auta. Ve smyku v bugyně jsem viděl kam točit volantem podle pohledu na kola. V autě jsem o tom musel přemýšlet. Dnes už to problém není, zvykl jsem si rychle. Hlavně proto, že jsem odjel celý mistrák a celý Rallycross cup. Byli jsme i párkrát trénovat v Sosnové a Sedlčanech. Nová sezona ve mě vzbuzovala obavy. Bál jsem se, že přechod do rallycrossu nebude dobrá volba. Hlavně proto, že jsem jel ve skupině N1600 a můžu zatím jezdit jen s autem N1400.Myslel jsem, že na trati budu spíš překážet," říká Libor Teješ mladší.

ZSE 2017 - Rakousko

První velký závod na Teješe čekal na Slovensku. Připadal si jak v jiném světě, když kolem sebe viděl daleko zkušenější jezdce, na které se v minulosti chodil jen dívat. Navíc si dokázal, že ostatním v divizi v pohodě stačí. "Když jsme odjížděli domů ze Slovenska, měl jsem radost, že jsem dojel a zvládnul první ,,zahraniční" závod. Řekl jsem si - to půjde. Další závod jsem jel v rakouském Melku. Nejvíc vykulený jsem byl, když jsem postával v předstartovním prostoru s Maxem Pucherem nebo Aloisem Höllerem. Možná víc než ze závodů. V tu chvíli jsem byl rád, že stojím tam kde stojím a přechodu do rallycrossu rozhodně nelituji. Byla to správná volba. Závodit v autě je parádní. Jezdíme nejen u nás v republice, ale i v zahraničí a koukat na závody divize Supercars je ohromný zážitek! Zbytek sezóny jsem odjel bez problémů a celkové šesté místo v divizi National1600 v docela velké konkurenci beru všemi deseti. Touto cestou bych moc rád poděkoval všem, kteří mi celý rok pomáhali a podporovali mě," uvedl patnáctiletý jezdec.

tej

I v sezoně 2018 zůstane věrný rallycrossu a svému vozu VW Lupo. Cílem je se v nabité divizi posunout výše. "Tento rok jsem si dal za cíl skončit do pátého místa. Víc bych si ale přál, aby do mojí juniorské kategorie N1400 Junior přišli další kluci a holky a mohl se tak s nimi porovnat ve stejných autech. Loni jsme naše druhé VW Lupo půjčili Štěpánu Švelchovi a Tomášovi Krejčíkovi. Štěpána rallycross neoslovil a Tomášovi už je šestnáct a postoupil do divize Super1600. Tímto bych rád oslovil mladé zájemce, kteří by si rádi rallycross zkusili, ať se nám ozvou a můžou s námi klidně celou sezónu odjet. Ve třídě N1400 Junior se může jezdit od 14.let. Nezávazný trénink se dá taky určitě domluvit," vyzývá na závěr Libor Teješ.

Kontakt najdete na www.bibaracing.cz nebo na facebookovém profilu - RX Libor Teješ.