Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Petr Wurm chystá přestup do STC -2000

8.03.2024 | Autor: Petr Šulčík
Petr Wurm chystá přestup do STC -2000
Přestup pro letošní sezonu chystá také Petr Wurm. Po historicích letos pojede v divizi SuperTouringCars -2000.

Dalším jezdcem, který pro letošní rok chystá přestup, je loni čtvrtý jezdec historické divize HA+1600 Petr Wurm. S vozem Volkswagen Golf bychom ho měli vidět v divizi STC -2000. Sezona 2023 pro něj byla jednou z nejnáročnějších vůbec. "Od třetího závodu, kdy mi padl motor, jsem měl dvě možnosti. Buď ji odpískat a postavit nový motor, a nebo udělat co jsem udělal a to sice, že jsem vytáhl nějaký spodek motoru z regálu a dojezdil jsem zbytek sezony s motorem o možná 70 koní slabším. Nakonec jsem objezdil vše. Samozřejmě, že to nebylo úplně ono, ale byla to jediná možnost. V konečném hodnocení to dalo na čtvrté místo v historicích a třetí v Rallycross Cupu," zhodnotil loňskou sezonu Petr Wurm.

V divizi HA+1600 se loni sešla sice ne příliš početná, ale o to kvalitní konkurence. "I díky stávkující technice mnoho soubojů nebylo, ale bylo mi ctí se na start postavit s klukama jako je Kája Faktor, Michal Vyhnal, Roman Tužil a s mnoha dalšími. Třeba cupový závod v Poznani, kde jsme si s Honzou Markem a Zbyňkem Nováčkem nedarovali ani metr byl úplně super svezení. Vše ale naprosto čistě a tak to má být," dodává ještě k loňské sezoně Wurm.

Jeho snem je svezení na rallycrossové trati v Nyirádu. I z tohoto důvodu pro sezonu 2024 mění divizi. "Je to pro mě jediná možná alternativa toho, jak si tento sen splnit. A jelikož mám kamaráda jménem Tomáš Zajíc, tak nám takhle jednoho večera ruplo v bedně a řekli jsme si, samozřejmě u pivka, že do toho prostě jdeme," vysvětluje. S tím souvisí i změny na voze VW Golf. "Změn je v plánu fakt hodně. Staví se nový motor, bude nový podvozek, doufejme, že i převodovka. A spousta jiných věcí, vše záleží jen a jen na financích. Defakto od konce listopadu se na autě maká kdykoli je čas," dodal.

Do letošní sezony vstupuje s jasným úmyslem. Užít si to. "A to bez ohledu na jakékoli výsledky. Díky rallycrossu jsem poznal a stále poznávám spoustu super lidí, které rád vidím a pokecám s nimi. Posedím já u nich nebo oni u nás. Přijde mi, že jsme tam taková jedna velká rodina bláznů, kteří mají společné jedno a to je láska k rallycrossu. Je to krásný sport a určitě si zaslouží více dostat mezi lidi," uvedl Petr Wurm.

Rád by letos pokračoval také v Rallycross Cupu. Vše záleží na okolnostech. "Rallycross Cup a divize S1600+, to je moje srdcovka. Krásná divize, na kterou rád vzpomínám, neboť se mi v ní s mým dieselovým golfem docela dařilo. Krásné byly souboje s Jirkou Kazilem, Kubou Bittmanem, Pepou Kořínkem a mnoha jinými jezdci. Bylo to strašně fajn a věřím, že jsem ještě neřekl v rámci Rallycross Cupu poslední slovo. Určitě mám v plánu se do Cupu vrátit, i letos to vypadá na minimálně tři závody, ale to se uvidí, jak to bude vycházet. Každopádně Rallycross Cup je super seriál, moc díky. A teď nemluvím jen za sebe, ale za nás všechny, co ho jezdíme. Poděkovat je potřeba všem, co se na Cupu podílejí. Závěrem bych chtěl všem závodníkům popřát do nové sezony mnoho úspěchů, ať drží technika a ať si to užijeme. A tvařme se, že to má smysl!"