Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Vzniká nový americký šampionát ARX

14.03.2018 | Autor: Petr Šulčík
Vzniká nový americký šampionát ARX
Společnost IMG, promotér světového šampionátu, dnes oznámila vznik nového amerického šampionátu ARX.

Nově vzniklý americký šampionát ARX (Americas Rallycross) bude vedle Global Rallycross Championship druhou podobnou sérií konající se v Severní Americe. Obsahovat bude čtyři závody a vypsaný pro kategorie Supercar (ARX) a Supercar Lites (ARX2). Šampionát odstartuje na Silverstonu, společně se čtvrtým závodem mistrovství světa. pokračovat bude v Kanadě (Trois - Riviéres) a USA (Austin). Stejně jako v Anglii bude součástí světového šampionátu. Dějiště posledního závodu zatím není známo (USA).

ARX 2018

"ARX je dobrou příležitostí k využití našich zkušeností z mistrovství světa, abychom mohli rozvíjet tento sport v Americe. Vidíme obrovský potenciál v tomto šampionátu a budeme úzce spolupracovat se všemi zainteresovanými stranami a možnými novými místy, abychom z ARX v příštích letech vytvořili významný šampionát," uvedl Paul Bellamy, výkonný ředitel mistrovství světa v rallycrossu.

Svoji účast v šampionátu plánují týmy Volkswagen America (Tannner Foust, Scott Speed) a Subaru America (Patrik Sandell a Chris Atkinson). Chce tímto krokem IMG konkurovat GRC?