Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Max Pucher - cesta za titulem

3.02.2016 | Autor: Petr Šulčík
Max Pucher - cesta za titulem
Rakouský jezdec Max Pucher se loni stal mezinárodním mistrem ČR a Rakouska. V letošním roce bude titul v divizi SuperCars obhajovat.

Už delší čas se kolonce mistr České republiky nejsilnější rallycrossové divize SuperCars objevuje rakouská vlajka. V letech 2013 a 2014 se mistrem stal Alois Höller, letos ho vystřídal Max Pucher. Jezdec, který stojí také za vznikem týmu RX Austria a jeho účastí v rámci mistrovství světa.

ZSE 2014 - Česko

Všechno se seběhlo za velmi rychlou dobu. V roce 2014 Max Pucher poprvé usedl do rallycossového speciálu nejsilnější divize. Pořídil si vůz Ford Fiesta od týmu Olsbergs, se kterým jezdil Patrick Sandell. Během testování v Sedlčanech stačil vyzkoušet i pevnost svodidel. Při závodě zase omylem odbočil hned po startu doprava místo aby jel rovně, jak je v Sedlčanech obvyklé. Rok se s rokem sešel a loni to byl úplně jiný Max Pucher. Dokázal jet rychle, zkušenosti sbíral v mistrovství světa, vyhrával rozjížďky, vyhrával závody. A na konci se radoval ze zisku rakouského a českého prvenství.

MS 2015 - Belgie

"Jsem velmi spokojený se ziskem českého a rakouského titulu. V rámci Zóny a Challenge už si mi vedlo méně, dvakrát jsem měl havárii. V tomto roce chci oba tituly obhajovat. Starty v mistrovství světa jsou pro mě ideální k poznávání auta, nových tratí a testování. Jel jsem jen z důvodu, že jsme k Manfredovi (Stohlovi) neměli druhého jezdce. Tuto sezony bych chtěl závodit v mistrovství Evropy, všechny závody mistrovství světa určitě nepojedu," uvedl Max Pucher.

MS 2015 - Švédsko

V roce 2015 absolvoval kolem pětadvaceti závodů. I to stojí za zjevným jezdeckým progresem. "Jedna z nejlepších rad ,kterou mi Manfred Stohl dal byla - musíš víc jezdit! Kromě spousty závodů jsem také hodně trénoval i v zimě. Mnoho času jsem strávil na simulátoru," prozradil rakouský jezdec.

Nyní už je v plném proudu příprava týmu na další sezonu. Před tou loňskou nebyl čas na větší testování a zkoušení. "Letos budeme daleko lépe připraveni než loni. Investovali jsme mnoho prostředků ke zlepšení vozů, čeká nás ještě řada testů. O kompletní realizaci vozů se stará Stohl Racing. První fiesta sice pocházela od týmu Olsbergs, ale k žádné další spolupráci nedošlo. I když se jako tým se máme stále ještě co učit, byla to správná volba," prohlásil Pucher.

RCE 2015 - Belgie

V několika loňských závodech světového šampionátu se za volant posadil rakouský mladík Chris Brugger, v posledním závodě v Argentině se po boku Manfreda Stohla objevil Janis Baumanis. Koho za volantem vozů Ford Fiesta uvidíme letos? "Sestavu pro sezonu 2016 oznámíme během února," řekl na závěr Max Pucher, úřadující mistr České republiky.