Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Veverka pojede znovu Challenge

6.02.2016 | Autor: Petr Šulčík
Veverka pojede znovu Challenge
Do loňské sezony Rallycross Challenge Europe nastoupil s novým vozem Peugeot 208. I přes technické problémy skončil Václav Veverka čtvrtý v konečném hodnocení divize Super1600.

Do loňské sezony Rallycross Challenge Europe nastoupil s novým vozem Peugeot 208. I přes technické problémy skončil Václav Veverka čtvrtý v konečném hodnocení divize Super1600.

Hodnocení sezony 2015

"Konečné umístění jsem očekával lepší, protože jsem předpokládal velký posun hlavně v nové technice. Na začátku sezony jsem doufal v umístění na "bedně" a tak byla sezona spíše zklamáním. Co se týče spolehlivosti, auto fungovalo perfektně, nebyla ani jedna jízda, kterou bychom vynechali kvůli technickým problémům. Bohužel s doladěním vozu jsme se trápili celou sezonu. Také jsme se potýkali s problémy na řízení, které jsme vyřešili, bohužel, až po posledním závodě. Kvůli tomuto problému jsem neodjel závěrečný závod v Itálii. Auto je spolehlivé a z toho mám velkou radost. Problémy s řízením jsme vyřešili a teď se snažíme doladit nastavení vozu. Jsem si ale jistý, že již ze začátku budeme konkurenceschopnější."

Václav Veverka

Nejlepší závod?

"Těšil jsem se do rakouského Melku. Trať se mi líbí a je to navíc kousek od hranic, takže vždy dorazí i mnoho českých fanoušků a našich přátel. Problémy s řízením byly bohužel na této trati horší než jinde, protože retardéry na asfaltu jsem vůbec nemohl vytočit a podle toho také vypadalo konečné umístění. Melk byl určitě největší zklamání, ovšem podobné to vlastně bylo všude. Ani nemyslím, že bych mohl nějaký závod hodnotit příliš kladně."

Nový závod, nová trať - Litva

"Cesta do Litvy, přes Polsko není nic pohodlného. Také když jsme do Litvy dorazili, všichni jsme se cítili, jako kdybychom cestovali 5 000 kilometrů. S tratí to bylo podobné a organizaci bych si rovněž představoval lepší. V případě možnosti výběru závodu, na který bych už nikdy nemusel, by byla Litva první volba."

Václav Veverka

Návrat do Evropy?

" "Velká" Evropa je prestižnější šampionát, než Rallycross Challenge Europe, ale momentálně zůstáváme v RCE. Kdyby šlo vše podle plánu, vyrazili bychom porovnat síly na jeden evropský závod. Nový kalendář RCE je pro nás i přes závod navíc stále rozpočtově přijatelnější a proto se zatím budeme snažit dosáhnout v RCE na ty nejvyšší pozice.“

Václav Veverka

Přípravy na sezonu 2016

"Auto projde pravidelnou údržbou všech komponentů a také odlehčovací kůrou. Jinak nemáme v plánu větší úpravy. Naše příprava na sezonu 2016 začala ihned po konci té letošní, protože příští rok bude velice náročný. Čeká nás Zónový šampionát po boku Erwina Frieszla, který se vydá do boje o titul v divizi SuperTouringCars. V českém mistrovství nastoupí můj taťka s evolucí našeho vozu Peugeot 106, na kterém jsme přes zimu udělali pár novinek. V kombinaci s testováním a mým evropským šampionátem nás čeká rozhodně rušný rok."

"Rád poděkoval celé své rodině, týmu a sponzorům za podporu v celém roce."