Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Kristoffersson získává v Rize titul!

17.09.2017 | Autor: Petr Šulčík
Kristoffersson získává v Rize titul!
Švédský jezdec Johan Kristoffersson si dalším vítězstvím dva závody před koncem šampionátu zajistil titul mistra světa v rallycrossu pro rok 2017.

Jezdec Volkswagenu Johan Kristoffersson si zajistil v lotyšské Rize dva závody před koncem šampionátu mistrovský titul. Ve finálové jízdě skončil na druhém místě Mattias Ekström a třetí Sebastien Loeb. Pod stupni vítězů se umístili čtvrtý Andreas Bakkerud, za velkých ovací domácího publika pátý Janis Baumanis. Šesté místo obsadil ve své druhém závodě v rallycrossu Švýcar Nico Müller s Audi. Drama se odehrálo ve druhé semifinálové jízdě, kdy po startu došlo ke kolizi a jízda musela být zastavena. Pro Pettera Solberga musela sanitka a jezdec byl převezen do nemocnice. Podle posledních zpráv jde o problém se zády. Tým čeká na další informace. Rozhodnuto je i o titulu mezi týmy, který získal PSRX Vokswagen Sweden.

Aktualizace 17:35 - Petter Solberg utrpěl zlomeninu klíční kosti.

MS 2017 - Lotyšsko

MS 2017 - Lotyšsko

MS 2017 - Lotyšsko

Rozhodnuto je také v mistrovství Evropy divize Supercar, kde vyhrál a titul si už před finálovou jízdou zajistil další Švéd Anton Marklund. Druhý skončil v Lotyšsku Robin Larsson a třetí Tamas - Pál Kiss. V divizi Super 1600 zvítězil Krisztián Szabó a před posledním závodem v Německu má nejblíže k zisku titulu. Druhý dojel Rokas Baciuška a třetí Jussi - Petteri Leppihalme. Našim jezdcům se nevedlo. Do semifinálových jízd se probojoval jen Ondřej Smetana, do finále se ovšem neprobojoval. Třinácté místo obsadil Josef Šusta, patnácté Václav Veverka, devatenácté Zdeněk Kučera před Pavlem Vimmerem a šestadvacáté Marcel Suchý.

Přehled výsledků - MS 2017 - Lotyšsko (Riga)