Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Heikkinen se ujal v Rize vedení

16.09.2017 | Autor: Petr Šulčík
Heikkinen se ujal v Rize vedení
Fin Toomas Heikkinen vede po prvním dnu desátý závod mistrovství světa v lotyšské Rize. Z českých jezdců je na tom nejlépe Ondřej Smetana.

Desátý závod mistrovství světa v lotyšské Rize vede po prvním dnu překvapivě Fin Toomas Heikkinen, který triumfoval ve druhé kvalifikaci. Vítěz té první, vedoucí jezdec šampionátu, Johan Kristoffersson je prozatím na druhém místě před Andreasem Bakkerudem. S jezdci a jejich týmy si celý den pohrává počasí. Zatímco tréninky a první kvalifikace se odjela na suchu a za slunného počasí, odpoledne následovalo několik vydatných přeháněk a podmínky na trati nebyly vůbec jednoduché. První šestici doplňují Timmy Hansen, Mattias Ekström a Sebastien Loeb. Petter Solberg druhou kvalifikaci dokončil pouze s vylomeným zadním kolem a celkově je osmý. V evropském hodnocení divize Supercar vyhrál obě kvalifikace Anton Marklund, který vede před Thomasem Bryntessonem a Tamasem - Pálem Kissem. 

MS 2017 - Lotyšsko

V divizi Super1600 se nejlépe po třech kvalifikacích vede Kasparasi Navickasovi, druhý je další téměř domácí jezdec Litevec Rokas Baciuška a třetí Janno Ligur. Z českých jezdců je na desátém místě Ondřej Smetana, třináctý je Josef Šusta (druhá kvalifikace nedokončena kvůli kolizi), patnáctý Zdeněk Kučera před Václavem Veverkou. Pavel Vimmer je na jednadvacáté pozici a o dvě místa za ním je Marcel Suchý, který třetí kvalifikaci nedokončil. Bodový stav kolem dvanáctého místa je ovšem velmi vyrovnaný a před zítřejší závěrečnou kvalifikací je všechno otevřené.

MS 2017 - Lotyšsko

MS 2017 - Lotyšsko

MS 2017 - Lotyšsko

MS 2017 - Lotyšsko

MS 2017 - Lotyšsko

MS 2017 - Lotyšsko

MS 2017 - Lotyšsko