Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Kristoffersson vítězí i v Německu

14.10.2018 | Autor: Petr Šulčík
Kristoffersson vítězí i v Německu
Jedenáctý závod mistrovství světa skončil stejně jako řada předchozích v této sezoně. Vítězstvím Johana Kristofferssona. Josef Šusta skončil pátý.

Deset vítězství z jednácti závodů. To je bilance úřadujícícho mistra světa Johana Kristofferssona, který zvítězil i v předposeldním závodě mistrovství světa v německém Buxtehude. Ve finále za sebou nechal Mattiase Ekströma a Andreas Bakkeruda. Finálovou šestici doplnili Niclas Grönholm, Petter Solberg a Kevin Hansen. Kvůli jeho havárii bylo finále zastaveno. Jezdec byl převezen na kontrolu do nemocnice a k opakovanému startu nenastoupil. V mistrovství Evropy divize Super 1600 se nejlépe vedlo Josefu Šustovi, který skončil ve finálové jízdě pátý. Dnešní třetí kvalifikaci vyhrál. Pátá pozice mu patří také v konečném hodnocení mistrovství Evropy. Vítězem se stal Rokas Baciuška před vítězem z Buxtehude Aydarem Nurievem a Artisem Baumanisem. Z dalších českých jezdců se do semifinále probojovali Ondřej Smetana a Pavel Vimmer. Marcel Suchý skončil osmnáctý. 

Přehled výsledků - MS 2018 - Německo (Buxtehude)