Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

IMG představilo nový projekt e-rallycrossu

2.04.2019 | Autor: Petr Šulčík
IMG představilo nový projekt e-rallycrossu
Jednání o elektrickém rallycrossu zkrachovalo. Promotér mistrovství světa společnost IMG dnes přišla s novým konceptem.

IMG dnes přišlo s novinkou ohledně plánovaného zavedení elektrického rallycrossu v rámci mistrovství světa. Jelikož výrobci ještě nejsou připraveni v dostatečném počtu vstoupit s elektrickými vozy, nebo nemají zájem, přichází nový projekt. Koncept, nazvaný Projekt E, uvidí elektricky poháněná auta soutěžit na stejném víkendu jako tradiční Supercars. Nový formát závodního víkendu umožní fanouškům rallycrossu užívat si tradičních spalovacích motorů - a mít možnost nahlédnout do budoucnosti výroby automobilů. Tovární týmy, které po loňské sezoně ukončili svá působení, tak zpět jen tak rychle neuvidíme.

VW - EL

Torben Olsen, generální ředitel World RX pro IMG jako promotér uvedl toto odvážné rozhodnutí a řekl, že IMG se stane průkopníkem v zavádění technologií EV do motoristického sportu. „IMG se již v roce 2017 zavázala, že elektrifikace bude součástí závodního víkendu mistrovství světa. Dnes můžeme potvrdit splnění tohoto záměru,“ řekl Olsen. „Naším cílem je představit do roku 2021 nejnovější mobilitu a příslušné technologie v tvrdém konkurenčním prostředí rallycrossu s produkčně vyráběnými vozidly. Pokud jde o strategii zavádění elektrifikace do rallycrossu, diskutovali jsme s výrobci téměř dva roky. Nakonec se ukázalo, že výrobci ještě nejsou připraveni, aby se mistrovství světa stalo plně elektrickým. Jsme však přesvědčeni, že projekt E je pozitivním krokem vpřed k naplnění našeho závazku z roku 2017,“ dodal. V příštích měsících FIA a IMG odhalí více o formátu Projektu E a elektrifikovaných vozech.