Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Kristoffersson ve vedení

2.07.2016 | Autor: Petr Šulčík
Kristoffersson ve vedení
Ve Švédsku vede po úvodních dvou kvalifikacích Johan Kristoffersson, do zítřejšího semifinále divize Super 1600 půjde ze čtvrté pozice Pavel Vimmer.

Domácí jezdec Johan Kristoffersson se vítězstvím ve druhé kvalifikaci posunul na první místo po úvodním dnu šestého podniku mistrovství světa ve švédském Höljes. Druhý je Toomas Heikkinen a třetí vítěz úvodní kvalifikace Sebastien Loeb. Ten udělal ve druhé jízdě chybu při výjezdu z joker lapu a narazil zadní částí vozu do svodidel. Jezdcům velmi stěžuje situaci počasí. Dopoledne silně pršelo, odpoledne chvilku vysvitlo slunce, ale v závěru opět přišel déšť. V evropském hodnocení divize Supercar vede vítěz předchozích dvou závodů Kevin Hansen před Tamasem - Pálem Kissem a Tordem Linnerudem.

MS 2016 - Švédsko

Jezdci divizí Super1600, Touringcars a RX Lites už za sebou mají všechny čtyři kvalifikace. Vítězem v divizi Super1600 se stal Nor Espen Esaksaetre před Lajosem Gyulou a Egorem Saninem. Z českých jezdců půjde do semifinálových jízd z nejlepší pozice Pavel Vimmer, který skončil čtvrtý. Dalším českým zástupcem mezi dvanácti nejlepšími je osmý Ondřej Smetana. Nedařilo se Václavu Veverkovi. Ve třetí kvalifikaci odstoupil kvůli poloose a skončil celkově šestnáctý. Do semifinále se nepodívá ani Josef Šusta, kterému postup unikl o dvě příčky.

MS 2016 - Švédsko

MS 2016 - Švédsko

MS 2016 - Švédsko

MS 2016 - Švédsko

MS 2016 - Švédsko

MS 2016 - Švédsko

V divizi Touringcar byl nejrychlejší Ben - Philip Gundersen, v kategorii RX Lites odstartují zítra z nejvýhodnějších míst semifinále Thomas Bryntesson a Cyril Raymond, kteří nasbírali stejný počet bodů, ovšem Bryntesson dvě kvalifikace vyhrál.

MS 2016 - Švédsko

MS 2016 - Švédsko