Ve Švédsku vyhrál Bakkerud, Smetana třetí!

3.07.2016 | Autor: Petr Šulčík
Norský jezdec Andreas Bakkerud vyhrál šestý podnik MS ve švédském Höljes. Ondřej Smetana skončil v ME divize Super 1600 třetí!

Andreas Bakkerud podruhé za sebou triumfoval v závodě mistrovství světa v rallycrossu , když vyhrál podnik ve švédském Höljes. Druhé a třetí místo obsadili jezdci Peugeotu v pořadí Sebastien Loeb a Timmy Hansen. V evropském hodnocení divize Supercar se z vítězství radoval potřetí v řadě Kevin Hansen, kterého na stupních vítězů doplnili Fredrik Salsten a Tamas - Pál Kiss. Všichni tři jezdci s vozy Peugeot 208 Supercar.

V mistrovství Evropy divize Super1600 vystoupil na stupně vítězů Ondřej Smetana, který skončil na třetím místě za vítězným Ulrikem Linnemannem a druhým Norem Espenem Isaksaetrem. Pavel Vimmer obsadil v semifinále páté místo. V divizi Touringcar se z vítězství radoval Ben - Philip Gundersen, v kategorii RX Lites triumfoval Simon Olofsson.