Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Konec března patří v Sosnové Dakaru

6.03.2016 | Autor: Petr Šulčík
Konec března patří v Sosnové Dakaru
Mogul Dakar Setkání v Sosnové 27. března je největší setkání dakarských závodníků v České republice.

Autodrom v Sosnové u České Lípy o velikonoční neděli 27. března nabídne fanouškům motorismu jedinečný zážitek v podobě MOGUL Dakar Setkání, kde se představí nejvýznamnější domácí závodníci z Rally Dakar. Ti se během celodenního programu představí i se svou technikou v akci, kdy byla speciálně pro toto setkání výrazně upravena trať autodromu, kde vznikl okruh tvořený zhruba z poloviny offroadovou sekcí včetně šesti skoků. „Pro dakarské závodníky jsme upravili trať na autodromu, kde se závodníci objeví jednak přímo před diváky pod tribunami, ale zavedeme je i na offroadovou sekci, kterou tvoří z části skoky na šotolině, která je využívána pro supermoto. Divákům, kteří chtějí být blíže offroadové sekci, nabídneme možnost sledovat závodění i z opačné části autodromu, kde budou terénní sekci blíže. Přímo před tribunou vznikne další skok a s těžkou technikou jsme upravili i loni vybudovaný skok, aby byl atraktivnější pro diváky i pro závodníky,“ říká k přípravám ředitel autodromu Sosnová Pavel Dušánek.

Mogul Dakar setkání - Sosnová

Po loňském premiérovém setkání dakarských závodníků v Sosnové u České Lípy i v tomto roce potvrdily účast přední české dakarské týmy a můžeme se tak těšit na silnou sestavu týmu Tatra Buggyra Racing, létající LIAZ předvede Martin Macík z týmu KM Racing a nebude chybět ani Tatra týmu Bonver Dakar Project. „Od závodníků máme pozitivní reakce a stále ještě jednáme s dalšími týmy a závodníky, a měli bychom divákům nabídnout asi šest závodních dakarských kamionů a věřím, že i několik osobních offroadových speciálů. Tady už nám účast potvrdili například Tomáš Ouředníček s Pavlem Vaculíkem z Ultimate Dakar Teamu s Hummerem H3 a jednáme stále ještě i s Martinem Prokopem. Zajímavostí by měla být účast starších závodníků, kteří mají za sebou účast na slavné Rallye Paříž Dakar včetně historického závodního automobilu Tatra,“ doplňuje Pavel Dušánek. Návštěvníci Dakar Setkání budou mít jedinečnou možnost vidět závodní dakarské speciály v akci na trati při závodu na čas, ale také ojedinělou možnost na jednom místě potkat tolik závodníků z této slavné dálkové soutěže a zajistit si například jejich autogram při velké společné autogramiádě. Během programu MOGUL Dakar Setkání bude také možné v prostorách autodromu Sosnová zakoupit hned několik knih s tématikou dálkových soutěží, které na akci přivezou jejich autoři.

Mogul Dakar setkání - Sosnová

MOGUL Dakar Setkání v neděli 27. března je součástí celodenního programu na autodromu v Sosnové plného motorsportu pod názvem Jarní Setkání mistrů, kde kromě dakarských závodníků mohou diváci sledovat i závodění na paralelní trati autodromu. Tam se v soubojích dvou aut utkají nejrychlejší závodníci série MOGUL driving cupu.

Vstupenky na celodenní program MOGUL Dakar Setkání a Jarního Setkání mistrů zakoupíte na pokladnách autodromu Sosnová v ceně 150,- Kč. Více informací najdete na www.autodrom.cz a na facebooku Autodrom Sosnová.

Organizační tým Global Assistance Racing Aréna

Ing. Petr Eliáš