Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Čeští jezdci před Francií

28.08.2018 | Autor: Petr Šulčík
Čeští jezdci před Francií
Čeští jezdci měli před dalším závodem ve Francii dlouhou letní přestávku. Jak se jednotliví závodníci připravovali na druhou půlku sezony?

Poslední dva závody mistrovství Evropy čekají na jezdce v divizi Supercar. Od posledního závodu ve Švédsku měli hodně práce v týmu Aleše Fučíka. I přes veškeré úsilí pojede ve Francii ještě s fabií. "Nezdá se to, ale dát dohromady nové auto, není nic lehkého. Ale blížíme se k závěru a v Lohéacu pojedu s fabií naposledy. Do Lotyšska už by mělo být připravené polo," říká jediný český zástupce v nejsilnější divizi evropského šampionátu.

MS 2018 - Švédsko

MS 2018 - Španělsko

V divizi Super 1600 jsou jezdci přesně v polovině sezony a před sebou mají závody ve Francii, Lotyšsku a v polovině října končí v německém Buxtehude. Josef Šusta měl v plánu test v maďarském Nyirádu po závodě mistrovství Zóny střední Evropy. Vzhledem k technickým problémům se ovšem moc nesvezl. "Přípravu před podzimní částí sezony jsem si představoval trochu jinak. Ale věřím, že auto pro druhou polovinu sezonu budeme mít dobře připravené," uvedl Josef Šusta. Žádné změny neproběhly na voze Ford Fiesta Ondřeje Smetany. "Na autě proběhla jen běžná kontrola. Vzhledem k pracovnímu vytížení, dělat nějaké větší změny ani není možné," dodal Smetana. 

MS 2018 - Portugalsko

MS 2018 - Norsko

Václav Veverka v pauze startoval v rámci zónového a republikového mistrovství. V Sedlčanech zvítězil, v Nyirádu ho zastavila technická závada motoru. "V čase mezi evropskými závody jsme chtěli natestovat nejvíc možných kilometrů. Bohužel na druhém zónovém závodě v Maďarsku jsme museli odstoupit ke konci finále z prvního místa pro poruchu motoru. Obrovské zklamání a zároveň jsme si tím zavařili, protože náš motor nebude k dispozici ani do Francie, kde pojedeme s vypůjčeným motorem, který má daleko horší parametry, než náš motor. Uvidíme, co s tímto motorem ve Francii dokážeme, ale i přes tyto komplikace se s celým týmem do Francie těšíme."

MS 2018 - Portugalsko

Oficiálního testu v lotyšské Rize se zúčastnil Pavel Vimmer. Na voze Škoda Fabia tým provedl několik změn. "Během testu jsme vyzkoušeli celou řadu nastavení. Uvidíme jestli se nám změny na voze ve druhé polovině sezony osvědčí," prohlásil Pavel Vimmer. Marcel Suchý se připravoval v Sedlčanech. "Nedělali jsme na voze žádné větší úpravy. Soustředím se především na jízdní stopu a postupné zrychlování. S autem jsem spokojen a nejsou s  ním žádné problémy," řekl Marcel Suchý.

MS 2018 - Portugalsko