Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Juniorská třída v rallycrossu

15.01.2017 | Autor: Petr Šulčík
Juniorská třída v rallycrossu
Novinkou letošního ročníku mistrovství republiky v rallycrossu bude nově vypsaná divize Junior N1400 pro mladé jezdce.

Jako autokros má svou divizi Racer Buggy a Junior Buggy, kde mohou závodit děti již od školního a předškolního věku, tak od letošního roku bude mít svou juniorskou třídu také český rallycross. Divizi, která tomuto sportu celou dobu chyběla. V nově vypsané divizi Junior N1400 mohou závodit jezdci od třinácti do šestnácti let. Mladíci dostanou šanci vyzkoušet si nové tratě v Rakousku a na Slovensku.

Junior N 1400

Od Autoklubu České republiky jde o velice dobrý krok a už na rallycrossové akademii v Sedlčanech bylo vidět, jaký je o rallycross u mladých kluků a holek zájem. Nová divize bude v MMČR spojena s divizí National 1600. V minulém roce už někteří mladí piloti sbírali první zkušenosti v rámci Rallycross Cupu. Daniel Kříž dal mladým klukům šanci a ti si mohli odjet svoji první rallycrossovou sezónu. Doufejme, že v tomto roce znovu uvidíme Libora Teješe a Filipa Severského, ale také snad i někoho dalšího, kdo najde odvahu, a přihlásí se do nové divize Junior N1400.

Kde sehnat auto?

Závodní techniku v podobě VW Lupo RX N1400 nabízí k pronájmu nebo k prodeji závodní tým Bibaracing, který Libora Teješe a Filipa Severského doprovázel na loňských závodech Rallyross Cupu. Vozy VW Lupo RX N1400 si řada mladých kluků vyzkoušela na rallycrosové akademii v Sosnové a také v závěru loňského roku v Sedlčanech. Ohlas uchazečů na tyto auta nebyl špatný a proto na tento rok nabízí Bibaracing tři auta pro Rallycross Cup a dvě pro republikové mistrovství. Zájemci si mohou domluvit schůzku, kde jim budou podány bližší informace. Až počasí dovolí bude Bibaracing pořádat nezávazné zkušební jízdy.

V případě zájmu můžete kontaktovat pana LiboraTeješe na telefonu +420 603441024 nebo na e-mailové adrese - L.Tejes@seznam.cz. Přípané dotazy vám rád zodpoví.

Junior N 1400

Kalendář RX Junior N 1400 -  MMČR 2017 

25.‐26.03. Slovakiaring (SK) 
22.‐23.04. Melk (A) 
20.‐21.05. Sedlčany (CZ) 
29.‐30.07. Sedlčany (CZ) 
12.‐13.08. Nordring (A) 
21.‐22.10. Slovakiaring (SK)