Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Solberg - Kristoffersson a Volkswagen

11.01.2017 | Autor: Petr Šulčík
Solberg - Kristoffersson a Volkswagen
Petter Solberg spojuje pro sezonu 2017 síly s Joahnem Kristofferssonem a společně pojedou s vozy Volkswagen. S tovarní podporou.

Dvojnásobný světový šampion v rallycrossu Petter Solberg a vicemistr z loňské sezony Johan Kristoffersson pojedou v sezoně 2017 ve společném týmu s vozy Volkswagen Polo RX. Tyto auta se budou vyvíjet a servisovat v německém Hannoveru. Nově vzniklý tým bude mít tovární podporu.

"Je to jako sen. S Johanem jako týmovým kolegou a podporou Volkswagenu je naším jasným cílem zisk prvního místa v příštím ročníku mistrovství světa. Tým pracoval dlouho dobu a konečně se podařilo dosáhnout dohody o přímé podpoře ze strany jedné ze značek," prohlásil Petter Solberg. Johan Kristoffersson dodal: "Jsem pyšný na to být společně s Petterem součástí tohoto projektu. Je třeba využít této příležitosti, která se naskytne jednou za život."

Na novou spolupráci se těší také sportovní ředitel Volkswagenu Sven Smeets. "Velmi se těšíme na spolupráci. Celý projekt zůstává v rukou týmu PSRX a Volkswagenu Sweden. Tato kooperace má jednoznačné předpoklady k úspěchu. Naše účast ve světovém rallycrosovém šampionátu je po úspěchu v Global Rallycross Championship v USA dalším logickým krokem," uvedl Smeets.